Finance

Parlament schválil novelu zákona o EET: jak vybrat EET pokladnu?

Parlament schválil novelu zákona o evidenci tržeb. Zákon by měl být v nejbližších dnech podepsán prezidentem a poté vyhlášen ve sbírce zákonů. Podnikatelé, kteří spadají do 3. a 4. vlny evidence tržeb jsou povinni zapojit se do systému EET šest měsíců po začátku platnosti zákona.

Výběr vhodného zařízení, tedy ideální EET pokladny se odvíjí od předmětu vašeho podnikání. Ohled je třeba brát na vlastnosti EET pokladny (např. jinou pokladnu potřebuje řezník, který bude na pokladnu sahat mokrýma rukama a jinou kadeřnice, které pracují společně v jednom pronajatém prostoru), ale samozřejmě také možnosti přikoupení případných doplňků (váha, externí displeje, tiskárna…) a v neposlední řadě cena a kvalita EET pokladny.

Jak vybrat EET pokladnu?

  • Doporučujeme vybrat pokladnu, ve které nebudete platit žádné měsíční poplatky. Takto zakoupená pokladna je vaše i s veškerými jejími daty (žádné posílání vašich dat do společných úložišť)
  • Volte z prověřených a spolehlivých firem. Ty s dlouhou historií a zkušenostmi jsou zárukou, že EET pokladnám rozumí, že budou schopni vám poradit a není to pouze „překupník“, který chce na nové vlně vydělat (bez poskytnutí potřebné zákaznické podpory k pokladnám)
  • Pokud k práci využíváte počítač, nemusíte si pořizovat pokladnu. Stačí vhodný software, který nahrajete do počítače a účtenky můžete tisknout na tiskárně.

EET pokladna v kadeřnictví

Jak vybrat EET pokladnu podle profese?

Pro malé živnostníky může být orientace v EET pokladnách složitá. Přehledné informace, jak vybrat vhodnou pokladnu na základě profese (kadeřnictví, právní kanceláře, lékaři, veterináři, řemeslníci, taxi služby, prodejci občerstvení, pekaři, cukráři, aj.) najdete v článku: Jak vybrat EET podle profese.

EET pokladna ve stavebnictví

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..