Jak vybrat nejlepší řasenku + tipy na nejoblíbenější z nich

Každá žena tráví v koupelně před zrcadlem dlouhé hodiny, než se nalíčí k dokonalosti nebo alespoň do toho stádia, aby se sama sobě líbila. I když mnozí pánové nemají rádi, když ženy nosí tunu make-upu, ženám to zvyšuje sebevědomí, a to je to hlavní. Je však pravdou, že než dojde k dokonalému nalíčení, musí každá žena najít kosmetické produkty, které jí budou vyhovovat. Kromě naleznutí vhodného make-upu je těžké najít i nejlepší řasenku, se kterou by se dobře pracovalo a která bude natáčet řasy přesně tak, jak si to žena přeje.

Kartáček řasenky jako důležité kritérium při výběru

Pokud hledáte ideální řasenku, nebude to snadná cesta. Je tu mnoho faktorů, které se vám musí trefit do vkusu. Jedním z rozhodujících kritérií je samotný kartáček řasenky, u něhož však nelze říct, jak přesně má vypadat. Roli hraje délka a hustota řas ženy.

  • Silné, plné, leč krátké řasy si zaslouží prodlužovací řasenku, která bude mít spíše dlouhý kartáček, jenž bude tvořen spíše kratšími štětinkami, které řasy oddělí.
  • Tenké, řídké řasy si zase zaslouží řasenku na objem. Jejich růst je však třeba podpořit ještě růstovým sérem.
  • Silné, řídké řasy preferují především tlustý kartáček s mnoha štětinkami, které se postarají jak o oddělení řas, tak o nadčasový objem.
  • Tenké, krátké, za to ale plné řasy stačí od sebe oddělit, případně je prodloužit. Proto volte řasenku takzvaného hřebenovitého typu, která bude mít blízko posazené zoubky.
  • Pokud jste majitelkou tenkých, dlouhých a plných řas, potřebujete je jen zahustit, potřebujete vytvořit objem. Vyhledávejte řasenku s kartáčkem, na němž budou štětinky umístěné těsně vedle sebe.
Řasenka
Řasenka

Na tvaru řasenky záleží

Jistou roli při výběru řasenky hraje taky její tvar, respektive tvar kartáčku. Pokud žena touží po hustých řasách, hledá řasenku s hustým kartáčkem, který má plno jemných štětinek. Pro prodloužení řas se volí spíše užší kartáčky, pro opticky větší oko jsou vhodné řasenky s kuželovitým tvarem.

Jak velký kartáček řasenky vám vyhovuje?

Každá žena musí při výběru řasenky myslet na to, jak hravě se umí líčit, respektive jak snadno či těžce se jí nanáší řasenka. V ideálním případě by se měla najít řasenka s kartáčkem, který nebude ani příliš dlouhý, ale ani příliš malý. Krátký kartáček by mohl jen zbytečně prodloužit samotné nanášení řasenky, se zbytečně dlouhým se zas špatně manipuluje.

Tipy na nejlepší řasenky

Stejně jako byste našli ve světě mobilních telefonů favority, se kterými jsou lidé nadmíru spokojení, najdete favority i ve světě řasenek. Mnohé ženy žijí v domnění, že ty nejlepší řasenky jsou nejdražší, ale není tomu tak. Spokojené jsou ženy i s levnějšími alternativami, které jsou k zakoupení běžně v drogeriích, nikoli jen na internetu.

Prošli jsme si poslední žebříčky nejlepších řasenek a vybrali několik jasných vítězů, které stojí za vyzkoušení:

Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume
Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume

Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume

Společnost Max Factor stojí za mnoha skvělými produkty. Jednoznačným vítězem z nich je však řasenka Max Factor 2000 Calorie Dramatic Volume, která se v žebříčku nejlepších řasenek nachází v první trojici. Nestojí mnoho, seženete ji i do stokoruny. Pyšní se schopností prodloužit řasy až do dramatického, neodolatelného pohledu. Je vhodná i pro citlivé oči nebo pro nositelky kontaktních čoček.

Maybelline Lash Sensational Intense
Maybelline Lash Sensational Intense

Maybelline Lash Sensational Intense

Trochu dražší je řasenka Maybelline Lash Sensational Intense, která se taktéž nachází na předních příčkách v žebříčku nejlepších řasenek. Jedná se především o objemovou řasenku, která dokáže znásobit i velice krátké řasy. Pokud jsou krátké řasy právě vaším problémem, stojí tato řasenka za vyzkoušení. Koupíte ji v cenovém rozpětí od 100-400 korun.

Collistar řasenka Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Nero
Collistar řasenka Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Nero

Collistar řasenka Infinito High Precision Volume Curl Definition Extra Nero

Čili také Collistar řasenka pro dokonalý objem a tvar – to je další favorit mezi řasenkami. Cena řasenky je už dražší (cena startuje na třech stovkách, ale dotknout se může i devíti set), přesto se do ní vyplatí investovat. Je to záruka hustých a perfektně natočených řas, se kterými stačí jen zamrkat a podmaníte si svět.

Bourjois volume Glamour
Bourjois volume Glamour

Bourjois volume Glamour

Pokud hledáte nejlepší řasenku na objem, vyzkoušet byste měli řasenku Bourjois volume Glamour, která je obohacená o černé minerální pigmenty. Ať už máte řasy sebevíc řídké, s touto objemovou řasenkou několikrát znásobíte objem svých řas.

Rimmel Extra 3D Lash
Rimmel Extra 3D Lash

Rimmel Extra 3D Lash

Pokud nechcete za řasenku zbytečně utrácet, skvěle hodnocená je černá řasenka Timmel Extra 3D Lash. Jedná se o objemovou řasenku, která jednotlivé řasy hezky odděluje, tudíž se nebudete muset trápit slepenými řasami. Navíc se jedná o prodlužující řasenku.

Barevné řasenky jsou trendem

Nebaví vás tradiční líčení a černá řasenka se vám zdá být nudná? Vsadit můžete na barevné řasenky, které se hlavně v posledních letech staly trendem. Důvodem toho je fakt, že se ženy nebojí líčit se výrazně. Kromě barevných očních stínů a perleťových linek zkouší i barevné řasenky, které jsou k dostání v odstínech zelené, modré, fialové nebo červené.

Barevné řasenky
Barevné řasenky

Jak správně používat řasenku

Pokud jste našli nejlepší řasenku, ať už černou řasenku na objem, voděodolnou řasenku nebo barevnou alternativu, která vám plně vyhovuje a která splňuje vaše požadavky, je načase ji nanést na řasy. V souvislosti s líčením očí se však nabízí otázka, jak správně nanášet řasenku, respektive jaká pravidla dodržovat, abychom si nezamazali oči a s řasenkou neplýtvali.

Zeptali jsme se proto odborníků, kteří mají s líčením zkušenosti. Ti nám prozradili několik pravidel, podle kterých je dobré se řídit:

  1. Řasenku vždy nanášejte po celé délce řas, a to od kořínků až ke konečkům. Jen tak docílíte přirozeného vzhledu.
  2. Vždycky fixujte řasy řasenkou v přirozeném směru. Nikdy se nesnažte řasy zafixovat v opačném směru, než jaký je jejich směr růstu. Řasy jsou pak zbytečně namáhány a ubírá se i na jejich délce.
  3. Při nanášení řasenky se zaměřte na celé oko, a to i na koutky oka. Chcete přece ukázat všechny své řasy nebo ne?
  4. Aby došlo k perfektnímu natočení řas, společně s řasenkou využívejte i kleštičky na řasy, které použijete přes nanesením řasenky.
  5. Řasenku nikdy nepoužívejte déle jak dva měsíce, a to z hygienických důvodů. Na maskaře totiž ulpívá množství bakterií.

Jen perfektní líčení nestačí. I dokonalý účes se podílí na celkovém vzhledu. Jaký účes na jaře vykouzlit se dozvíte ZDE.

Když vypadají řasy nepřirozeně díky černé, výrazné řasence

Většina žen se snaží vykouzlit v koupelně naprosto přirozené líčení, které by z ní nedělalo umělou panenku Barbie. Bohužel blondýnky mají velký problém. S černou řasenkou totiž vypadají až příliš tvrdě a nepřirozeně, zejména pokud mají hodně světlou pleť. Jenže i blondýnky řasenku potřebují, právě tento typ žen má řasy světlé a bez řasenky to vypadá, jak kdyby řasy postrádaly. I v tomto případě se však najde řešení.

Tím řešením jsou velmi jemné, decentní řasenky v hnědém odstínu, které řasy zvýrazní, leč jim nedodají tak tvrdý a dramatický ráz jako klasická černá řasenka.

Co je to formule řasenky?

Vybírali jste si v minulosti řasenku a paní v obchodě vám nabídla řasenku s konkrétní formulí? Možná jste tehdy nevěděli, o co se jedná, možná to nevíte ani teď. Pokud hovoříme o formuli řasenky, mluvíme o skladbě produktu. Hovoříme o konzistenci řasenky, která rozhoduje o tom, jak husté řasy řasenka vykouzlí.

S konzistencí nebo také s formulí řasenky se úzce pojí i schopnost řasenky prodlužovat řasy, případně se na základě toho stanovuje její voděodolnost, rozmazávání, snadné odlíčení nebo třeba rychlost vysychání.

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..