Móda

Jak vypadat starší – tipy, rady a zkušenosti

Nevypadáte na svůj věk, a právě tato skutečnost vám znemožňuje kupříkladu získat nové zaměstnání nebo navázat nový vztah, po kterém tak dlouho toužíte? I když se říká, že věk je jen číslo, je pravdou, že v některých situacích je právě to, kolik nám je, stěžejní. Nikde se však nepíše, že byste nemohli klamat tělem. Pojďte proto odhalit, jak vypadat starší, abyste na své okolí i díky tomu mohli působit třeba trochu sebevědoměji. 

Je čas na proměnu šatníku

Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Pokud ve vaší šatní skříni stále ještě dominují dívčí návyky a vzory, které se dnes už nenosí a které se řadí mezi typické dětské, je načase to změnit. S takovými kousky se skutečně nemůžete divit tomu, že na první pohled vypadáte mladě. I když jsou vzory Mickey Mouse nebo podobných animovaných postaviček dnes stylové, nechte to raději těm nejmenším, kteří se s takovými vzory na tričku pochválí svým kamarádům ve školce. 

Pokud se odmítáte řídit aktuálními módními trendy, které s vámi zrovna nesouzní, vyplatí se investovat do takzvaného kapsulového šatníku. Ten totiž za každé situace vypadá velmi stylově, moderně, nadčasově a samozřejmě také dospěle. 

Cílem takového kapsulového šatníku je především najít takové kousky, které je možné vzájemně kombinovat. Ať už se rozhodnete vzít si sako nebo sukni, vždycky ve své skříni najdete něco, co tento kousek doplní. A o tom kapsulový šatník je. 

Ve výsledku se tak váš šatník bude skládat z nadčasových barev neutrálního tónu, nestárnoucích střihů a samozřejmě i z kousků, které nejsou nijak vzorované ani nenesou motiv. 

Vzhůru do botníku

Pokud upgradujete šatník, druhým krokem bude váš botník. I boty totiž prozrazují, jestli jste dospělými nebo jestli jste věčným dítětem. Zejména ženy mohou vsadit na podpatky, které nahradí naprosto všechny tenisky. Ty samozřejmě z botníku nemusíte nutně vyhazovat, ale podpatky byste měli do jisté míry zařazovat do svých outfitů. 

Nebojte, boty na podpatku nejsou jenom lodičky na vysokých jehlách. Mluvíme také o kotníkovém obutí, které má podpatek nižší a tlustší. 

Žena na podpatcích
Žena na podpatcích

Proměna účesu bude také zapotřebí

Když si můžete odškrtnout ze seznamu všechny body, které můžete udělat pro starší vzhled doma, je načase se objednat ke kadeřníkovi a také k němu zavítat. Změna účesu totiž bude nutná. I v tomto světě sice existují trendy, ale ve výsledku se každý kadeřník musí řídit vaším tvarem obličeje. Ten totiž nejvíce prozrazuje, co vám sluší.

Obvykle jsou to mikáda, která se upřednostňují, ale ne vždycky mikádo dokáže vyzdvihnout věk člověka. Někdy spíše dostane do našeho obličeje dětskost. Ale, jak ostatně bylo zmíněno, to hlavní slovo bude mít váš kadeřník. 

Sebedůvěra je nadevše

Jak vypadat starší? Rozhodně to nebude jenom o tom, co budete mít na sobě nebo jaký účes vám kadeřník na hlavě vykouzlí. Bude to také o tom, co vyzařujete. Jestliže působíte příliš ustrašeně, jestliže jste nejistí, to všechno se na vás podepisuje a to přesně vyzařujete, pokud se s někým setkáváte poprvé. 

Co vám může věk trochu zvýšit (alespoň pocitově v očích jiných), je sebedůvěra, která vyplývá z toho, co jste za poslední roky dosáhli. I když se domníváte, že toho za sebou příliš mnoho nemáte, jistě se pletete a najdete věci, které nikdo ve vašem okolí nemá. Zkuste se na sebe nedívat příliš kritickýma očima. 

Mladý muž stylově oblečený
Mladý muž stylově oblečený

Přeberte za sebe odpovědnost

Respektive buďte schopní postavit se za sebe a své názory. To mluví o velké dospělosti. Pouze děti se vymlouvají na okolí a shazují vinu na druhé, zatímco dospělí přebírají odpovědnost za své činy, myšlenky i svůj život. A to je klíč k úspěchu i k tomu, jak vypadat ve výsledku starší, ať už chcete oslovit tímto působením kohokoliv.

Zdroj: https://www.scienceofpeople.com/look-older-pictures/

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..