Rodina

Nejlepší hračky pro děti. Darujte dětem radost

Blíží se vánoční svátky a nejste si jistí tím, co dětem nadělit pod krásně ozdobený jehličnatý stromeček? Nebo snad budou mít brzy narozeniny a pro vás jsou dárky stejným, těžce rozlousknutelným oříškem? Při výběru hraček se zaměřte nejen na vzhledově pěkné kousky, ale hlavně na takové, které je rozvinou a posunou. Nejlepší hračky pro děti jsou přece takové, které podporují jejich fantazii, podporují jejich rozvoj či rozvíjí logiku. Jenže jaké to umí?

Nejlepší hračky pro děti od 6 měsíců a do 1 roku

Mezi nejlepší hračky pro děti do jednoho roku patří ty, které si kladou za úkol rozvinout jemnou motoriku dítěte a podpořit jejich zájem o svět. Vhodné jsou tedy hračky vkládací, navlékací, prostrkovací, a především pestrobarevné. 

Multifunkční hudební vkládačka - interaktivní kotlík pro děti
Multifunkční hudební vkládačka – interaktivní kotlík pro děti

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti od 1 roku

Při výběru hraček pro děti od jednoho roku můžete být trochu kreativnější, ale i v tomto případě platí, že nejlepší jsou hračky podporující jejich zájem o okolní dění. Stále sázejte na barevnost. 

Dřevěný labyrint s korálky pro nejmenší
Dřevěný labyrint s korálky pro nejmenší

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti od 2 let

Vzdělávací knížky se rozhodně řadí mezi nejlepší hračky pro děti od 2 let. Dvouleté děti jsou už poměrně zvídavé a snaží se všechno okolo sebe pojmenovávat. Díky knížkám, které budou samozřejmě obrázkové, jim pojmenování okolí půjde snáze. Začněte se zvířátky a tvary.

MiniPEDIE Objevujeme svět! ZOO
MiniPEDIE Objevujeme svět! ZOO

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti od 3 let

Dětské kuchyňky – to je přesně to, co si zaslouží tříleté a starší děti. Jejich fantazie je opravdu rozvinutá a v tomto období se chtějí co nejvíce podobat svým rodičům. Neustále je vidí u plotny, vařit si kávu nebo péct buchty. Touží po tom samém, ale pro ně je skutečná kuchyně ještě velkým nebezpečím. Proč jim nepořídit jejich vlastní království, kam vás budou zvát na dýchánky s “jako” kávou a “jako” zákuskem?

Dětská kuchyňka oboustranná růžová
Dětská kuchyňka oboustranná růžová

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti 4 roky

Čtvrtý rok dítěte je velice zásadní. Mluvíme o takzvaném ,,předškolním” věku, během kterého se dítě učí stříhat nůžkami či se učí správnému úchopu tužky. Proto se vyplatí vsadit na hračky, které budou podporovat dítě v učení se. Pokračuje se v rozvíjení obrazotvornosti, pozornosti, také dochází k rozvoji myšlení. Ideální jsou tedy různé druhy omalovánek, případně také zmiňované dětské kuchyňky, dále kreativní (ale samozřejmě nijak složité) hry či různé zábavné tvoření.

Velká kniha omalovánek pro holky a kluky
Velká kniha omalovánek pro holky a kluky

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti od 5 let

Chcete podpořit logiku dítěte a také jeho soustředěnost, což povede k rozvoji dětských reflexů? Pátý rok je ideální dobou na koupi elektrického autíčka. Elektrická autíčka jsou dnes opravdu velkým hitem a výběr je velice široký. Zatímco některá jsou přizpůsobená k jízdě na asfaltu, jiná jsou vyrobená tak, aby zvládala i delší terén. 

Dětské elektrické autíčko Mercedes G63 AMG černé
Dětské elektrické autíčko Mercedes G63 AMG černé

Odkaz na produkt

Nejlepší hračky pro děti od 10 let

Děti starší deseti let se rozhodně nemusí uchýlit jenom k mobilnímu telefonu. Mohou se rozvíjet kupříkladu při stavbě Lega či podobné stavebnice. Skládání podle návodu opět podporuje jejich logiku, také to procvičuje jejich trpělivost. 

Lego stavebnice hasičská stanice
Lego stavebnice hasičská stanice

Odkaz na produkt

Vhodné jsou kromě stavebnic také knihy nebo společenské hry, jež zaplní volný večer.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..