Ostatní

Mobilní aplikace a digitální úřední desky jsou nezbytné pro rozvoj měst a obcí

Každá obec nebo každé město se chce být vyspělým, skvělým místem k životu. Pravdou ale je, že ne každé obci nebo městu se to podaří. Důvodem často bývá neochota investovat do technologií a inovací, které by občané ocenili a které by třeba zvýšily informovanost občanů. 

Právě špatná informovanost občanů vede často k nespokojenosti. Lidé jsou ještě stále na vesnicích informováni o aktuálním děním pomocí tamějších rozhlasů, které stejně neslyší skoro nikdo, jelikož většina občanů je v práci. Nebo se případně informace vyvěšují na klasickou úřední desku, kam se stejně vejde jen omezené množství informací. 

Doporučujeme proto všem starostům, aby investovali do nových vymožeností. Do jakých? Co takhle aplikace do mobilního telefonu, digitální úřední desky nebo bezdrátového obecního rozhlasu? Ty mohou mít spoustu výhod. Pojďme si nějaké z těchto způspobů představit.

Mobilní aplikace

Jednou takovou vymožeností jsou mobilní aplikace, které jsou v současné době velmi populární. Kdo dnes nemá ve svém mobilním telefonu mobilní aplikace? Ať už je to navigace, klubové karty do obchodu nebo dokonce uložené platební karty pro bezkontaktní platby. Někdo má takových aplikací jen pár, jiní si stáhnou do mobilního telefonu leccos. 

Mezi staženými mobilními aplikacemi mohou být i mobilní aplikace měst a obcí, které by poskytly včasné informace o aktuálním dění v místě, kde žijí. Taková mobilní aplikace má celou řadu výhod. Například mobilní aplikace využívají všechny funkce telefonu a mohou tak zasílat například takzvané push zprávy. Takových výhod je však samozřejmě vícero.

Digitální úřední deska města

Digitální úřední desky

Jak jsme zmínili, klasické úřední desky jsou prostorem, kam se mnoho informací nevejde. Taková digitální úřední deska však poskytuje nekonečný prostor pro sdělování informací a pro sdílení dokumentů. Jedná se o informační servis fungující každý den v roce, čtyřiadvacet hodin denně, který navíc mohou starostové či hlavy obcí a měst spravovat z pohodlí své vlastní kanceláře na obecním úřadě.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..