Bydlení

Jak vybrat firmu, která realizuje výkup nemovitostí za hotové?

Výkup nemovitostí za hotové je službou, kterou poskytuje již mnoho společností včetně realitních kanceláří. Jak ale poznat tu, která je nejlepší? Kdo vám poskytne nejvýhodnější podmínky? V tomto článku vám poradíme, jak takovou firmu vybrat, co při výběru sledovat, na co si dát pozor a jak zbytečně nenaletět.

Většina lidí, kteří chtějí využít výkup nemovitostí za hotové, řeší nějakou tíživou finanční situaci. Ale není to pravidlem. Může se jednat i o majitele, kteří chtějí bez zbytečných prodlev prodat nemovitost, o kterou nemají zájem. Často se s tím setkáváme v rámci dědického řízení. Především, pokud je dědiců více. Pak je snazší nemovitost co nejrychleji prodat a každého vyplatit než určovat, kdo bude mít na starost zajištění prodeje klasickou cestou. Do toho se totiž většinou ani jednomu z dědiců nechce, když by s tím měl mít tolik práce a získal stejný podíl jako ostatní. Podepsat smlouvu sice musí všichni podílníci, ale kdo by zajišťoval prohlídky, schůzky s právníky a notáři a podobně? Ať už potřebujete výkup nemovitostí za hotové z jakéhokoliv důvodu, je vhodné se zaměřit na výběr firmy, se kterou uzavřete smlouvu.

Jak začít s výběrem firmy, která odkoupí nemovitost?

Záleží především na důvodu, proč chcete nemovitost prodat. Pokud skutečně spěcháte a potřebujete peníze co nejdříve, je lepší oslovit firmu, která se na výkup nemovitostí za hotové specializuje. Ti mají s transakcemi tohoto typu jistě více zkušeností, než třeba realitní kancelář, která tuto službu nabízí jako doplněk k zajištění prodeje standardním způsobem. Navíc odkupují i tak zvané problematické nemovitosti, kterými jsou například nemovitosti s věcným břemenem, se zástavním právem, v dražbě a podobně.

Firma, která je odborníkem na výkup nemovitostí za hotové, zároveň bude disponovat dostatečně vysokým volným kapitálem, díky čemuž vám je schopna vyplatit peníze již do 24 hodin. Potom ty firmy, které se chystáte oslovit, si nejdříve zkontrolujte v obchodním rejstříku, zda skutečně existují.

Tip: Výkup nemovitosti za hotové – Pro koho je určen?

Cenová nabídka na výkup nemovitostí za hotové

Při výběru se zaměřte na způsob práce takové firmy. Nechte si vypracovat cenovou kalkulaci. Tu by měli předložit zdarma. Pokud si za ni někdo chce nechat zaplatit, je to více než podezřelé. Je lepší, aby nemovitost viděl odborník a až poté vám sdělil nabídku.

Dostat nabídku od někoho tak zvaně od stolu, aniž by se přijel osobně podívat, není ani profesionální, ani reálné. V takových případech se většinou stane, že zaslaná nabídka je cenově nejvýhodnější a po podpisu smlouvy o spolupráci svoji nabídkovou cenu firma mnohonásobně sníží. A jako důvod uvede právě to, že šlo o orientační cenu dle parametrů a že fyzický stav neodpovídá takové ceně a z toho důvodu je výsledná cena nižší. A jistě tuto klauzuli mají i někde malým písmem pod čarou ve smlouvě, která je již podepsaná. Když už po návštěvě experta dostanete návrh ceny odkupu, nedívejte se jen na procentuální sazbu z tržní ceny, kterou firma nabízí, ale i na odhadovanou cenu samotné nemovitosti. Často se totiž stává, že firma slibuje vyplatit opravdu vysoké procento z odhadované ceny. Jejich odhad je však silně podhodnocen, takže byste ve skutečnosti dostali méně než od firmy, jejíž sliby nejsou na první pohled tak úchvatné.

Co sledovat při výběru firmy na výkup nemovitostí za hotové?

Co a kde sledovat, na co se zaměřit při výběru?

Kromě ceny hraje velkou roli spolehlivost firmy, která realizuje výkup nemovitostí za hotové. Proto využijte sílu internetu a vyhledejte si recenze, přečtěte si, jaké zkušenosti mají s danou firmou ostatní, nechte si třeba poradit v diskusi na toto téma. Při samotném jednání s firmou sledujte, zda na vás nevyvíjí nějaký nátlak, zda je první setkání s nimi skutečně nezávazné, zda se vám snaží spíše poradit a pomoci, než aby se hnali za vidinou uskutečnění obchodu. Napište jim e-mail nebo vyplňte jednoduše kontaktní formulář na jejich stránkách a sledujte dobu odezvy z jejich strany. Jsou pohotový a odpoví na všechny vaše dotazy? Pokud ano, tak potom lze říci, že jsou seriózní. A právě takového partnera potřebujete, pokud řešíte výkup nemovitostí za hotové.

4.5/5 - (4 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..