Auto-moto

Dodge představí nový výkonný Challanger SRT Hellcat Redeye

Dodge ve čtvrtek 28. června plně odhalil Challenger 2019 a Challenger SRT Hellcat modely. Velké nadšení se dělo u muscle rodiny, protože automobilka s potěšením představila „nejsilnější, nejhbitější a nejrychlejší svalnatý vůz“: Challenger SRT Hellcat Redeye.

Překonal ve výkon svého předchůdce Demona, nový špičkový model má nejvýkonnější motor V8 s výkonem 797 koní (594 kilowattů) a točivým momentem 958 Nm. Je to stejný motor, který pohání Demon, přeplňovaný 6,2-litrový V8, spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou s vylepšeným měničem točivého momentu, který dodává nárůst točivého momentu o 18 procent.

Dodge říká, že motor V8 má 25 hlavních komponentních vylepšení, včetně většího kompresoru (největší tovární kompresor s objemem 2,7 litru), zesíleného spojovacího vedení a pístu, vysokorychlostního ventilu, systému vstřikování paliva a lepšího mazání Systém. Boostní tlak byl zvýšen z 11,6 psi na 14,5 psi, zatímco omezovač otáček nyní naráží na 6 500 ot / min místo 6 200 ot / min.

Tato výkonná instalace poskytuje impozantní zrychlení z 0- 100 km/h za pouhých 3,4 sekundy na cestě a neuvěřitelnou maximální rychlost 327 km/h. Ve sprintu na 400 metrů, kterou ujede za 10,8 sekundy při rychlosti 211 km/h se Hellcat Redeye téměř vyrovná svému bratříčkovi verze Demon, který byl rychlejší jen o 1,15 sekundy.

(Zdroj obrázků: Dodge)

Nová řada Redeye nabízí nejsilnější řadu Challenger SRT Hellcat. K tomu se připojuje model Challenger SRT Hellcat 2019, který se nyní může pochlubit výkonem 717 koní (535 kW) a momentem točivého momentu 890 Nm. Série také získá nový charakteristický design s dvojitým nasáváním vzduchu na kapotě, který vzdává hold polovině šedesátých let a sedmdesátých let Dodge muscle vozů, stejně jako 1970 Dart Swinger a 1971 Demon.

Na rozdíl od démona bude Hellcat Redeye široce dostupné.

„Budeme je zpřístupňovat všem spíše než několika vybraným“

Pro rok 2019 bude modelová řada Challenger SRT Hellcat a R / T Scat Pack také k dispozici s balíčkem Widebody, který byl představen v roce 2018. Přináší širší blatníky skoro o 9 centimetrů pro svalnatější vzhled, který lze kombinovat s novým Satinovým černým spojlerem .

Cena dosud nebyla uvedena, ale Beahm uvedl, že bude stát kolem 70 000 dolarů (1,55 mil. korun) a bude k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

(Zdroj videa: Dodge)

5/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..