Móda

Vhodná dámská běžecká obuv

Sportovní dámské boty

Sportovní obutí nemusí mít jen praktické vlastnosti, ale i estetické. V současné době jsou nejvíce populární tzv. sneakersky. Jak se liší od klasických sportovních bot?

Sportovní dámské boty

Preferujete-li opravdu dobrou obuv pro sport, soustřeďte se přímo na takovou, která je k dané aktivitě určená. Každá lepší firma zabývající se produkcí sportovního zboží vytváří řady obuvi pro běh, tenis, fitness či rekreační využití. Ostatně do jednotlivých kategorií je řadí i prodejci samotní, jako například: https://www.eobuv.cz/damske/sportovni/bezecka-obuv.html.

Jestli si budete vybírat právě zmíněné boty pro běhání, zaměřte se především na pár faktorů. Běžecké obutí musí mít pevnou podrážku. A silnou, protože při dopadu na kamínky či nerovnosti cesty nesmíte cítit tlak. Kvalitní stélku asi nemusíme zdůrazňovat. Při sportu se vaše chodidla namáhají a zbytečně by se ničila klenba, pokud by byl vnitřek boty nekvalitně upraven. Noha musí být v botě také dobře ukotvená. Čili obuv musí skvěle padnout, abyste si při běhu neublížili.

Tip na článek: Jak vybrat nejlepší běžecké boty

Moderní sneakersky

Můžeme mezi sportovní boty zařadit sneakersky? Popravdě, lepší je se zaměřit přímo na běžeckou obuv, pokud sportujete pravidelně. Sneakersky samotné představují spíš moderní typ obutí. Klade se důraz především na design, často vznikají i limitované edice, jež se pak stávají sběratelskými skvosty. Toto pravidlo ovšem nelze aplikovat na všechny sneakersky, i v tomto segmentu najdete kvalitní boty vhodné pro sport.

Velmi populární jsou Asics, které jsou esteticky velmi povedené a plní i svoji funkci určenou pro sport. Pokud podlehnete vábení sneakersek, v nichž budete chtít být styloví i při běhu, vybírejte ty, které nemají rovnou podrážku. Takový typ boty se hodí spíše na vycházky po městě. Pro běh je ideální obutí s flexibilní základnou, lehce projmutý typ se zvednutou špičkou.

 
5/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..