Zdraví a fitness

Péče o pokožku v létě? Základem jsou hydratace a čištění

Léto se nese v duchu slunění a koupání v bazénu i v moři. Kromě radovánek však s sebou přináší i starosti o pleť, která je během teplých měsíců vystavena nadměrné zátěži. Pokud jste v minulých letech nedodržovala základní zásady správné péče a ke konci nejkrásnějšího období v roce připomínala sušenou rozinku, udělejte vše pro to, abyste se letos cítila lépe. Začněte o svou pleť řádně pečovat – nepříjemné pocity z vysušené pokožky budou rázem pryč. Následující techniky skutečně fungují!

Pravidelný peeling

S peelingem to nepřehánějte, ale na druhou stranu se mu nevyhýbejte. Smyslem procedury je vyčištění kůže od odumřelých buněk. Po peelingu pokožka vypadá lépe a zároveň může efektivně vstřebávat kosmetické přípravky.

Kromě obličeje peeling aplikujte také na kůži na krku. Obavu ze ztráty opálení hoďte za hlavu – kožní barvivo neodstraníte obrušováním ani mytím. Peeling chytání bronzu naopak usnadňuje a urychluje.

Čištění pleti ráno a večer

Bez ohledu na to, kolikrát denně vlezete do bazénu či moře, nepodceňujte význam pravidelného čištění pleti. A skutečně nezáleží ani na tom, jestli se líčíte, nebo si v létě od make-upu dáváte pauzu. Na tváři během dne ulpívá množství atmosférických nečistot včetně těžkých kovů a výfukových plynů.

Bezkonkurenčním pomocníkem, kterého oceníte po celý rok, je micelární voda. Roztok s obsahem micel čistí pleť do hloubky a odstraní z ní make-up, jemné částice, výfukové plyny i zmíněné těžké kovy. Při výběru zohledněte typ své pleti a zvolte produkt respektující kožní bariéru.

K nejlépe hodnoceným micelárkám patří kosmetika od Biodermy. Francouzská značka nabízí vody pro suchou i citlivou pokožku (Sensibio H2O). Všechny vody jsou hypoalergenní a neobsahují alkohol ani parabeny.

Ochrana před slunečními paprsky

Dalším z nepostradatelných pomocníků je denní hydratační krém s SPF. Obvykle má dostatečně hutnou konzistenci a rychle vsakuje do kůže. Díky tomu ho lze bez problémů aplikovat před nanesením make-upu, aniž by na tváři vytvořil vrstvu mastnoty.

Noční hydratační sérum

Hydratace pokožky je v létě mnohem důležitější než po zbytek roku. Po důkladném vyčištění pleti micelární vodou proto navažte aplikací nočního séra, které pokožku uvolní, dodá ji výživu a připraví na další náročný den.

Bioderma kosmetika
Bioderma kosmetika

Zklidnění hydratačním krémem

Bezprostředně po opalování pokožku chraňte zklidňujícím hydratačním krémem, který prodlouží opálení a poskytne ochranu kožním buňkám. Zároveň se postará o uchování optimální hydratace a zamezí obávanému předčasnému stárnutí.

Jak vidíte, péče o pokožku v létě není složitá – stačí dodržovat základní pravidla a používat kvalitní kosmetiku. Vaše pleť se vám za to odvděčí vynikající kondicí a dlouhotrvajícím opálením.

 

 
5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..