Móda

Ponožky v létě? Do sandálů ne! Ale ponožky z trendu nevyšly, naopak!

Jejich trend teď frčí naplno. Kdo obouvá pod černé polobotky, černé ponožky a pod šedé tenisky šedé, jakoby snad ani nebyl. Bát se změny již nemusíte a barevné ponožky se jako nevkusné dávno nepovažují. Opak je pravdou.

Originální, veselé a vzorované ponožky vás budou těšit, když vykouknou. Rázem k vašim kotníkům přitáhnou pohledy nejedné ženy, která ocení vytříbený módní vkus.

barevné ponožky

Barevné ponožky jsou tu s námi poměrně dlouho

Vzorované ponožky rozhodně nejsou výmyslem 21. století. Jejich počátky sahají do dvacátých let minulého století, kdy začaly nahrazovat tmavé původně vlněné ponožky. Muži už tehdy experimentovali s barvami a to zejména s hnědou, šedou a modrou. A přesně v tomto okamžiku přestaly ponožky sloužit jen k zahřátí nohou, ale začaly mužům pomáhat vyjadřovat svůj osobitý styl. Nosily se proužky, kostky i další vzory a zejména pro sportovní oblečení platilo, že čím výraznější, tím lepší. Muži začali ladit své ponožky i pro formální účely, zprvu však volili spíše neutrální barevné kombinace. Naplno vyniknout pak daly ponožkám kotníkové boty–oxfordky, které se začaly šířit na konci 20. let.

Barevné ponožky k společenskému obleku

Ponožky a oblek?

Právě formální oblečení skýtá jedinečnou příležitost natáhnout zajímavé ponožky, ostatně klasické jednobarevné obleky jakoby si přímo říkaly o rozzáření barevnými a vzorovanými ponožkami. Je známo, že muži běžně ladí kravatu s košilí. K tomu však dnes směle přidávají také ponožky a sklízí s tímto vřelé reakce.

Ponožky k obleku

Ponožkový klub

Celkově jsme rádi že je na trhu pestrý výběr a skvělá dostupnost. Od kamenného obchodu přes e-shopy či dokonce ponožkové kluby (ano, existují). Ty fungují obvykle na tom principu, že po založení členství chodí členům klubu zpravidla jednou za měsíc zásilka s novými ponožkami a i u Nás takové kluby naleznete. Asi nejznámějším klubem u Nás je ponožkový klub etabloval Klub Pánů z Ponožkovic, který své ponožky v Česku i plete. Ponožky si můžete prohlédnout na jejich webu: www.ponozkovice.cz

barevne ponozky k obleku
4/5 - (4 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..