Bydlení

Originální cihlová fasáda může být vaše!

Hledáte originální fasádu pro váš dům? Ale zároveň chcete, aby byla praktická a dlouho vydržela? Zvolte cihlovou fasádu, která je bezesporu tím nejstylovějším a řešením s řadou předností.

Elegantní a nadčasová cihlová fasáda 

Zamilovali jste se do domečků anglického stylu s cihlovou fasádou? Tato originální a nadčasová fasáda může zdobit i váš dům! Sluší nejen klasickým stavbám, ale i moderním budovám. Vybírat můžete z velkého množství barev, povrchových úprav, typů a rozměrů. Skvělé je na ní i to, že se snadno kombinuje s dalšími materiály, jako je dřevo, plech i klasická omítka. 

Cihlová fasáda je nejen designovým, ale i velice praktickým řešením. Nejenže je v podstatě bezúdržbová, ale má i mimořádně dlouhou životnost. Za předpokladu výběru opravdu kvalitních cihel nebo pásků, správného technického provedení a spárování není nutné tento typ fasády vůbec opravovat. Cihlové fasády si vás získají také svou vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a mrazuvzdorností.

Realizace cihlových fasád

Cihlovou fasádu můžete vytvořit dvěma způsoby. Prvním, o něco náročnějším řešením, je fasádu zdít z lícových cihel. Druhou možností, jednodušší a levnější, jsou obkladové pásky. Pojďme si oba typy trochu více přiblížit.

Zdění z lícových cihel

První z možností, jak si vytvořit cihlovou fasádu, je zdění z lícových cihel. Ty jsou vyráběny z pálené hlíny, díky čemuž jsou neuvěřitelně pevné a odolné vůči mrazu i povětrnostním vlivům. Jedná se o technologicky náročnější řešení, které je nutné plánovat už při projektování domu. Lícové zdivo vytváří ochranný plášť stavby, ale díky přírodnímu původu materiálu zajišťuje, že celá stavba krásně dýchá. V nabídce některých výrobců můžete najít i cihly s texturovaným povrchem, které vaší fasádě dodají opravdu jedinečný vzhled.

Výhody lícových cihel:

 • přírodní a ekologický materiál,
 • originální a nadčasový vzhled,
 • minimální náklady na údržbu,
 • zachování maximální paropropustnosti fasády,
 • mrazuvzdornost a vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům,
 • široký výběr barev, typů a rozměrů,
 • dlouhá životnost.

Cihlové obkladové pásky

Druhou variantou, jak si vytvořit domek s fasádou v anglickém stylu, jsou obkladové pásky. Ty jsou oblíbené především pro svou jednoduchou instalaci a sympatickou cenu. Obkladové pásky jsou vhodné nejen pro novostavby, ale i při rekonstrukcích. Za použití speciálních lepidel je připevníte přímo na připravený podklad, například na omítku. Oproti jiným povrchovým úpravám (klasická omítka, dřevěné obložení, apod.) mají mimořádně vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům. Navíc vyžadují naprosto minimální údržbu, což významně prodlužuje životnost celé fasády.

Výhody obkladových pásků:

 • jednoduchá instalace,
 • sympatická cena,
 • originální a nadčasový vzhled,
 • minimální náklady na údržbu,
 • vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům,
 • široký výběr barev, typů a rozměrů,
 • dlouhá životnost.
Cihlový plot
Cihlový plot

Téměř neomezené využití

Lícové zdivo i obkladové pásky mají téměř neomezené využití. Můžete je použít nejen na fasádu vašeho domu, ale i v jeho dalších částech nebo v blízkém okolí. Skvěle se hodí jako dekorativní prvek do zahrady a na terasu. Můžete s nimi obložit ploty, zídky nebo je použít jako obklad za popelnice. Velmi často se používají také k obložení krbů a dalších prvků v interiéru.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..