Zdraví a fitness

Organismus potřebuje kvalitní spánek

Určitě jste se už s pojmem „kvalitní spánek“ setkali. Jestli ho stále nemáte, tak je zrovna teď ta pravá chvíle s tím něco udělat. Vždyť špatný spánek může přivodit řadu komplikací.

Nejedná se pouze o komplikace se spaním. Nespavost, která vás může trápit je snad to nejmenší. Kvalita spánku ovlivňuje také tělesné pochody, metabolismus a dokonce i správné fungování mozku.

Spánek je důležitý především pro odpočinek naší duševní sféry. Mozek si musí během noci odpočinout, a když mu to nedopřáváte, tak si zaděláváte na problémy. Můžete být unavení během dne, špatně se můžete koncentrovat a dokonce můžete mít i problémy s pamětí. Vážná porucha spánku může vést i k depresím.

Polštáře a peřiny

 

Jak dosáhnout kvalitního spánku?

Co je to kvalitní spánek a jak ho dosáhnout? To je správná otázka. Pokud jste si ji položili už dříve, tak máte velkou šanci, že kvalitního spánku opravdu dosáhnete. Jedná se především o pocit svěžesti po probuzení. Jestli jste se během noci neprobouzeli a spali jste dostatečně dlouhou dobu, tak asi doopravdy spíte dobře a zbytek článku už pro vás není. Jestli jste se ale během noci probouzeli, cukali a budíte se ráno jako kdyby jste předešlý den běžel maraton je možné, že jste pár faktorů pro dobrý spánek opomenuli. Zkusím vám poradit, proč se vám kvalitní spánek vyhýbá.

Na seně, nebo ve slámě se musí spát dobře. Je to měkoučké a voňavé. Stejného principu docílíte i tehdy, když si pořídíte kvalitní matraci. Postel, matrace a polštář jistě patří k těm základním věcem, které zajišťují kvalitní spánek. Vyměňte tu vaši proleželou hmotu za správný materiál a uvidíte, jak se vám uleví. A jestli sténáte nad vysokou cenou, tak vám musím připomenout, že se v tomto případě jedná i o váš mozek. Jak jste si mohli přečíst, špatný spánek může zapříčinit hodně nemocí. Do matrace se proto vyplatí investovat.

Čaj a západ slunce

 

A pokud jste již matraci vyměnili a stále nic, tak pro vás mám ještě pár tipů. Místo relaxace u televize relaxujte u příjemné hudby. Před spaním nejezte a nechte ve svém žaludku vytrávit. To stejné platí i pro mozek. Před spaním moc nepřemýšlejte a nechte své myšlenky rozplynout. Zajistěte si příjemné prostředí pro spánek. Udržujte v pokoji čerstvý vzduch a přijatelnou teplotu. A raději než prášky zvolte přírodní bylinky. Takový kozlík lékařský, nebo meduňka lékařská výborně stimulují organismus ke spánku.

 

 
5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..