Byznys

Jak si přivydělat při mateřské. Možností je rovnou několik

Těhotenství a následné mateřství je pro ženu velkou změnou, která je i velmi náročná. Zejména pokud se do toho přidá práce. I když maminky dostávají v prvních třech letech státní příspěvky, nejsou dostatečně velké, aby pokryly veškeré potřeby, které nově vzniklá rodina má. I proto ženy přemýšlí nad tím, jak si alespoň ve volném čase trochu přivydělat. A že možností je!

Dnes jsou něžná stvoření velmi podnikavá. Vedle svého zaměstnaneckého poměru rozjíždí svá vlastní podnikání, které tvoří další příjem domácnosti. Pokud však nemáte vlastní nápad nebo pokud nejste zrovna povahou byznysmenka, přivydělat si lze i jinak. 

Když máte šikovné ručičky

Patříte ke kreativním jedincům? Baví vás tvořit? Milujete šití, aranžování nebo třeba vyrábíte svíčky? Prakticky ze všeho se dá vybudovat další příjem, který rodinnou kasičku v podobě keramického prasátka jenom potěší. Webových stránek, na nichž můžete prezentovat svá díla je celá řada. 

Ručně vyráběné zboží jde podle statistik v posledních letech na dračku. Důvodem je zvýšený zájem o životní prostředí a snaha žít ekologickým stylem. Podpořit české výrobce a naopak mávnout rukou nad velkými společnostmi, jejichž výroba značnou měrou znečišťuje prostředí se mnohým jeví jako nejlepší krok. Zejména tuzemské značky se podporují, proto se své rukodělné výrobky nebojte prodávat i jinde než jen v sousedství.

Když milujete pečení

Velkým hitem zejména na sociálních sítích jsou dorty a zákusky. Když člověk umí péct, má velkou šanci v tomto světě uspět. A když se k tomu přidá i zpracování zajímavých videí či pomalé krájení dortů odhalující dezert v řezu, sledující na Instagramu začnou přibývat rychlostí blesku. 

Cukrařina je sice věda, ale někteří lidé na ni mají zkrátka vlohy. Pokud se mezi ně také hrdě řadíte, nebojte se ukazovat svá díla dál. Z počátku se možná nebude hrnout tolik objednávek, ale pokud vytrváte a doladíte chuťovou stránku dezertů k dokonalosti, cukrařina se může stát zdrojem vaší obživy i po ukončení mateřské.

Když chcete využít společné procházky s dítětem

Jaká byla vaše vůbec první brigáda? Většina lidí si vzpomene na roznášení letáků. Je mylné se domnívat, že v současné době letáky nejsou aktuální a že se jedná o způsob propagace bez výsledků. Z posledních průzkumů vyplývá, že jistou odezvu ještě mají, a to zejména na vesnicích nebo v menších městech. Proč tedy tohoto faktu nevyužít a neskloubit tak procházku s dítětem s možností si vydělat?

Pokud se vám roznášení letáků jeví jako skvělý způsob přivýdělku (především proto, že se dají skloubit dvě věci najednou), dejte si pozor při výběru společnosti, s níž začnete pracovat. Bohužel se stále najdou takové, které mají na čele napsáno ,,podvodníci”. 

Copywriting má dveře dokořán

Máte spíše volné večery, které byste věnovali nějaké konkrétní činnosti? Pokud umíte sepsat kloudné věty a myšlenku umíte s elegancí přenést do textu, proč si psaním nevydělávat? Copywriting má dveře dokořán zejména nyní, kdy se většina společností posunula do internetového světa z důvodu panující pandemie.

Copywriting není žádná věda, a i když má svá pravidla, snadno se je naučíte. Před prvním textem se vyplatí pročíst si nějakého průvodce copywritingem, který shrne základní poznatky, zmíní zásady SEO (čili optimalizace pro vyhledávače) a prozradí vám, čemu se vyvarovat. A pak se stačí jen registrovat na online portálech, které shrnují veškerou poptávku po textařích.

Portály jako:

A další…

Žena pracuje jako copywriterka
Žena pracuje jako copywriterka

Vyplňování dotazníků pro vyplnění času

Chcete alespoň pár minut během odpoledního spánku dítěte věnovat něčemu smysluplnému? Můžete alespoň vyplňovat dotazníky. I když se nejedná o přivýdělek, který by svými zisky sahal do nebes. V tomto případě spíše platí, že každá koruna dobrá. 

Dejte si však pozor podobně jako při výběru společností pro roznášení letáků. Před podepsáním smlouvy je dobré pročíst si nejen pod po bodu, ale také si pročtěte reference na internetu. Jistě na dané téma existuje nejedna online diskuze, která vám prozradí něco málo o spolehlivosti či naopak nespolehlivosti firmy.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..