Auto-moto

Čím můžete lépe chránit svého plechového miláčka? Plastovými lemy i rohožemi

Aby bylo vaše auto stále v dobrém stavu, samozřejmě vyžaduje určitou pravidelnou údržbu. Tu je třeba provádět na mnoha úrovních. Existují ale některé základní věci, díky kterým můžete vozidlo ochránit proti specifickým druhům opotřebení. Jedná se přitom o velmi jednoduché mechanické prvky. Patří mezi ně třeba plastové lemy na blatníky nebo vhodné gumové koberce do interiéru pod nohy.

Ochrana blatníků

Mezi velmi populární doplňky pro auto patří plastové lemy. Ty se vyrábějí z kvalitního a ABS plastu lisovaného za tepla z plastových tabulí. K lepení těchto dílů se používá speciálního lepidla. Plastové lemy blatníku mají zpravidla poměrně velkou plochu, přičemž dokáží krýt také vnitřní hranu lemu blatníku. To je asi nejvíce kritická část samotného blatníku. Před vlastním lepením takového lemu budete potřebovat:

  • Odmašťovač
  • Antikorozní přípravek

Odmašťovač se samozřejmě používá z toho důvodu, abyste připravili plochu blatníku pro lepení. V opačném případě by nemusel díl dobře držet. Zároveň se doporučuje takový blatník ušetřit antikorozním přípravkem. Ten zabrání rozvoji koroze pod plastovým dílem. Před samotným nanášením lepidla je vhodné plastový lem zdrsnit na styčných plochách. K přilepení vám budou užitečné také svorky používané stolaři, které udrží díl na místě, než lepidlo zatvrdne. Samotné lemy se prodávají v různých provedeních pro různé modely automobilů, aby přesně pasovaly.

Auto v garáži

Čistota v interiéru je také důležitá

Tak jak je potřeba se starat o exteriér vozu, tak je potřeba se starat také o jeho interiér. Do vozu si můžeme zvenku nanosit mnoho špíny. Tento problém známe zejména v zimě, ale také v deštivých dnech na jaře nebo na podzim. Tady pomohou gumové rohože, které zajistí, že si nezašpiníte podlahu v autě. Budete tak moci bez obav nastupovat, aniž byste si znečistili interiér.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..