Móda

Pánové, nedaří se vám počít dítě? Možná za to může spodní prádlo!

Ovlivňuje spodní prádlo plodnost? Na tuto otázku se snaží odborníci odpovědět již léta. A zatímco v minulosti se názorově rozcházeli, nyní se shodují na tom, že nevhodně zvolené spodky mohou zapříčinit nadměrné přehřívání varlat, což může ve finále výrazně ovlivnit množství a kvalitu spermií. Takže ano – spodní prádlo plodnost ovlivňuje.

Ideální jsou pánské boxerky, protože se v nich varlata nacházejí o optimální teplotě. I když vám to možná zní jako nesmysl, příliš těsné prádlo varlata příliš zahřívá, a to je pro muže snažícího se o zplození dítěte velký problém.

Kvalitu spermií samozřejmě ovlivňují i jiné faktory (jídelníček a celková životospráva), ale přesto není radno výběr spodního prádla podceňovat. V určité míře se mohou na celkovém zdraví podepsat – a není jediný důvod něco takového riskovat.

Podle statistik je zhruba polovina problémů s plodností zapříčiněna právě nízkým počtem spermií. Kolik případů souvisí s příliš těsným spodním prádlem, sice jasné není, ale mohlo by se jednat o nezanedbatelné procento.

muž v trenýrkách

 

Jaké spodní prádlo zvolit?

Spermie jsou velmi citlivé a k poklesu tvorby může dojít i v případě přehřátí varlat byť jen o několik stupňů nad hranici doporučené teploty. Proto je žádoucí udržovat je v optimálním teplotním rozmezí. Toho lze dosáhnout spodním prádlem vhodně zvoleného střihu a materiálu.

Podle expertů jsou boxerky mnohem lepší než slipy, protože ty jsou příliš těsné a přiléhavé. Spodnímu prádlu tohoto typu byste se měli vyhýbat také při sportování. Obecně platí, že volnější spodky, ve kterých mohou varlata „dýchat“, jsou vždy lepší volbou.

Na těsné a přiléhavé prádlo by si však neměli dát pozor jenom sportovci, ale také muži, kteří tráví dlouhé hodiny sezením v na kancelářské židli.

Co dodat závěrem? Až příště natrefíte na boxerky Calvin Klein v akci, tak s nákupem neváhejte. Budete v nich vypadat dobře, a navíc uděláte i něco pro své zdraví.

 

 
5/5 - (5 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “Pánové, nedaří se vám počít dítě? Možná za to může spodní prádlo!

  • Manžel nosí boxerky a s početím neměl problém 😀 Otěhotněla jsem hned první měsíc, co jsme se o miminko snažili 😀 Spodní prádlo mu kupuji já, takže nosí to, co se mi líbí 😀 K Vánocům dostane nové boxerky, tak už se těším, až se mi v nich ukáže 🙂 .

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..