Ostatní

Lidl reaguje na problém s potravinovým odpadem svými výhodnými boxy

Lidl před pár dny zveřejnil na svých stránkách na Facebooku: „Plodná myšlenka pro snížení potravinového odpadu: zkoušíme nové krabičky ovoce a zeleniny o hmotnosti 5 kg, které jsou mírně poškozené, ale přesto je v dokonalém stavu za pouhých 1,50 GBP“ (asi 43 Kč).

Milujete výhodné nákupy? My taky! A nejnovější z řady supermarketů Lidl je něco, co si myslíme, že budete milovat.

Obchod nabízí obrovské krabice s ovocem a zeleninou za sníženou cenu, protože zboží je „lehce poškozeno“.

Christian Härtnagel, generální ředitel společnosti Lidl UK, řekl: „Potravní odpad je jedním z nejdůležitějších témat, kterým čelíme v našem průmyslu, a ten, který jsme plně odhodláni řešit. Proto jsme v roce 2017 stanovili ambiciózní cíl snížit náš potravinový odpad o 25% během pouhých tří let.

Obchod Lidl
Obchod Lidl

Právě ve Spojeném Království se tato forma úspory potravinového odpadu zahajuje, společnost Lidl je dosti ambiciózní a chce tuto možnost zavést pro celý svůj řetězec.

Lidé v Lidl, který má obchody napříč Severním Staffordshirem, nyní mohou koupit neuvěřitelných 5 kg potravin za cenu 1,50 liber (43 Kč) a nabídka nyní putuje do 122 obchodů společnosti Lidl z celkových 710 ve Velké Británii.

Sortování potravinového odpadu v obchodech
Sortování potravinového odpadu v obchodech

Společnost navíc dodává že je hrdá na to, že za pouhý rok se jejich prodejnám podařilo snížit ztráty jídla o 13%, nicméně uznávají, že před sebou mají ještě dlouhou cestu, aby se dostali tam, kde chtějí být. Dále dodávají, že mají velké štěstí, že jim jejich obchodní model umožňuje flexibilitu a agilitu, aby byli kreativní a vyzkoušeli nové přístupy, které mohou mít skutečný pozitivní dopad.

Mluvčí společnosti Lidl dodal: „Supermarket nyní zdůraznil svůj cíl snížit plýtvání potravinami tím, že se zavázal k dosažení cíle SDG 12,3 na 50% do roku 2030.

Odpad potravin po vaření
Odpad potravin po vaření

V dnešní době již každý víme, že s přibývajícím počtem obyvatelstva je důležité jídlem neplýtvat a my jsme rádi, že velké obchodní řetězce mají toto na paměti. Mohli jste již také zaregistrovat po České republice tzv. prodejny bez obalu, kde je dbáno na opětovné využití igelitových tašek či nezbytně nutné vyloučení plastů z našich životů.

Nám se tato myšlenka líbí, co na to říkáte Vy?

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..