Bydlení

Kvalitní odhlučnění je základem pohodového bydlení. Jak na to?

Možná si tuto skutečnost často neuvědomíme, ale odloučení místnosti patří mezi jedny ze základních prvků, které nám zajistí pohodu při bydlení. Hluky totiž mohou být velmi rušivé a mohou vést dokonce k dlouhodobým zdravotním komplikacím. Narušovat nám mohou také spánek, kde to platí zejména o hlucích z dopravy. Problémem však mohou být také hluční sousedé, nebo jiné nežádoucí zvuky.

Kvalitní odhlučnění stěny

Odhlučnění se provádí zejména na stěnách, ale také na stropě či podlaze. Základem je zvolit kvalitní materiál pro odhlučnění. Zde je zejména důležité vybrat vhodné akustické desky, které se používají k odhlučnění různými způsoby. Pokud jde o odhlučnění stěny, využívají se dva typické přístupy:

  • Kontaktní stěnová konstrukce
  • Předsazená stěnová konstrukce

V prvním případě se této metody používá tam, kde chceme, aby nám izolace ubrala co nejméně prostoru. Odhlučňovací dneska se kombinuje s akustickou pěnou. Využití pěny je zde důležité jako podklad, protože akustická dneska nemůže ležet přímo na stěně. Lze kombinovat i více desek na sebe, a to pro zvýšení účinku izolace. Celý systém se může buď rovnou vymalovat, případně použít omítku nebo zavřít do sádrokartonu.

Pokud se jedná o druhou variantu, tedy předsazené stěnové konstrukce, se pěna vkládá do konstrukce z profilů. Rozdíl je v tom, že na pěnu položená deska se nekotví do stěny, ale do konstrukce. Lepšího odhlučnění se dosahuje také vložením vzduchové mezery, která může být před pěnou i za ní.

Akustické desky Silent Foam

Co bývá největší problém?

Při odhlučnění je vždy důležité řešit, jaký charakter má zvuk, kterého se chceme zbavit. Typicky největším problémem jsou různé kroky, dusot a obecně hluboké tóny. Na toto se používají velmi kvalitní oblíbené desky Wolf, které jsou jednou z nejúčinnějších forem izolace na trhu. Tloušťku mají pouhých 1,5 cm, ale díky unikátnímu vrstvenému složení papírového kartonu a křemičitého písku, mají jedinečné protihlukové parametry.

4/5 - (3 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..