Uncategorized

Sublimační tisk je horká novinka. Troufnete si i na složité tiskařské práce

Velké oblibě se těší potisky na různé předměty. Velkou roli v tom v poslední době hraje skutečnost, že nikdy nebylo jednodušší je vyrobit. V současné době to zvládnete totiž prakticky v domácích podmínkách a sami. Zvládnete to také u vás ve firmě. V tomto článku se podíváme na to, co všechno budeme k výrobě vlastního potisku vlastně potřebovat.

Reklamní předměty snadno a rychle

Mezi typické využití potisků patří reklamní předměty. Využívají toho zejména firmy, které tímto způsobem zvyšují povědomí o značce. Zákazníkovi zkrátka předáte reklamní předmět, odnese si něco fyzického, z čeho bude mít radost a co mu třeba i k něčemu poslouží. Může se jednat o různé hrnečky, přívěsky nebo třeba obaly na mobil. Abyste mohli takové věci vyrábět, stačí si pořídit nový termolis. Toto zařízení využívá k potisku předmětů teploty okolo 200 °C. Potisky se vytvářejí z předlohy. Tuto předlohu je samozřejmě potřeba nejprve vyrobit, a to vytištěním na speciální tiskárně, která využívá:

  • Sublimační inkoust
  • Dvouvrstvý sublimační papír

Jakmile máte předlohu hotovou, můžete ji aplikovat v samotném termolisu na vybraný objekt. Po dosažení patřičné teploty se potisk přenese na předmět, který chceme potisknout. Je toho dosaženo díky speciálním vlastnostem sublimačního inkoustu. Výsledný produkt má zářivé barvy, které si svůj vzhled také dlouho zachovají.

Termotransferový lis 3D vacum

Rozšiřte své schopnosti

Předlohu pro potisk technologií sublimace můžeme vytvořit různými způsoby. Ne vždy na vše postačí klasický způsob tisku na tiskárně, někdy třeba potřebujeme vytvářet přesné výřezy nebo vzory. To nám umožní nový řezací plotr, který patří mezi profesionální tiskařské nástroje. Také díky němu můžete vytvářet sofistikovanější předlohy, které následně dokončíte a připravíte pro potisk sublimačním inkoustem na sublimační tiskárně.

Řezací plotr

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..