Bydlení

Betonový septik vyřeší odpadní vody, není-li dostupná kanalizace

Prakticky neexistuje objekt, u kterého by nebylo potřeba zajistit odvod odpadních vod. Ve většině případů tuto funkci dokáže plnit městská, případně obecní kanalizace. Ta však nemusí být nutně dostupná. Je to často případ zejména menších obcí, ale také okrajové části měst s tím mohou mít problémy. Kdysi se to řešilo žumpou, v současné době je nutno použít septik nebo čističku odpadních vod (ČOV). Nejjednodušší a nejvíce ekonomické řešení je nicméně právě využití septiku, a tak jej volí většina lidí.

Septik jako lepší varianta žumpy

V úvodu jsme hovořili o tom, že kdysi se situace řešila žumpou, která však má průsaky. Právě septik je řešením této nevýhody. Většinou jsou septiky plastové, ale můžete zvolit také bytelnější variantu, která je trvanlivější. Dovezeme betonové žumpy do Brna, nebo do libovolného místa, kde jsi dovoz sjednáte. Dovoz se realizuje v rámci samotného zapuštění septiku. Kvalitní firmy jsou schopny nabídnout:

  • Usazení septiku v rámci celkové ceny zakázky
  • Férové nacenění dopravy

Vyjma samotné dopravy, tak nebudete platit nic navíc. Cena dovozu se zpravidla liší podle vzdálenosti, kam je nutno nádobu dopravit. Při realizaci se však o nic dalšího již nebudete muset starat.

Betonová jímka

Jak vypadá realizace septiku?

Septik může být realizován více způsoby. Vždy záleží na požadavcích zákazníka. Zejména je důležité, abyste si vybrali kvalitní realizační firmu. To je schopna zajistit i zmiňované správné usazení nádoby. Bude-li vše provedeno kvalitně už od začátku, bude vám septik optimálně fungovat. Dovezeme betonové žumpy do Ostravy, ale i kamkoliv jinam, a to ve velikostech od 4 do 12 kubických metrů. Pro použití na odpadní vody je však vhodné volit nádoby větší, a to od 7 kubických metrů nahoru. Nebudete muset tak často vyvážet. Zvolit si můžete také příslušenství, jako je průjezdové deska nebo litinový poklop. Realizační firma nabídne konkrétní příslušenství podle požadovaných vlastností septiku.

Montáž betonové jímky

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..