Zdraví a fitness

Jóga v kanceláři

I v kanceláři se dá cvičit jóga – office jóga pro každého

Není žádnou novinkou, že při sedavém zaměstnání celé tělo trpí, nejvíce však krční páteř. Už se vám možná někdy stalo, že i obyčejné otočení hlavy pro vás znamenalo utrpení. Přinášíme vám proto pár tipů, jak se během pracovního dne protáhnout, aniž byste museli odcházet od stolu.

Jakmile se vysloví jóga, vybaví si mnoho lidí člověka v jogínském oblečení, který si dává nohy za hlavu a dokáže se poskládat. Nicméně jóga zahrnuje dechová i tělesná cvičení. Je vhodná pro duševní i tělesnou stránku člověka a výhodu je, že vykonávat ji může opravdu každý. To uvítají i lidé, jež jsou celý den zavření v kanceláři. Jógu dnes můžete spatřit v mnoha podobách. Od klasické, přes postelovou, až po office jógu, která zahrnuje sérii protahovacích cviků, které zvládnete i na své kancelářské židlibez dalších potřeb, náčiní a jen s minimální časovou náročností.

Komu je jóga office určená?

Jak již samotný název prozrazuje, jedná se o jógu, která je určená těm, jež mají sedavé zaměstnání a jsou během pracovního dne vystavováni stresu a cítí se na konci dne psychicky i fyzicky vyčerpáni. Rychlý životní styl, nedostatek pohybu i fyzického odpočinku se po určité době začne projevovat. Kancelářská jóga cílí především na posílení kompletní oblasti zad, uvolnění krční a bederní páteře, protažení dolní části těla, posílení středu těla a zlepšení celkového držení těla.

Mimo fyzické stránky pomáhá uvolnit napětí ze stresu. Cvičící člověk získává nový příliv energie, elánu a dokáže se lépe soustředit. Cílem je fyzický a psychický komfort. Vhodné je, když se v kanceláři na takovém cvičení dohodnete s ostatními kolegy a kolegyněmi. Nicméně pokud jim je jejich zdraví lhostejné, cvičte klidně i sami. Potřebovat budete pouze svou židli k PC a trošku času. Pokud nevíte, jak na to, vkládáme pro inspiraci video.

Jóga v kanceláři 

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..