Recenze a testyTechnologie

Jak vybrat nejlepší herní židli v 2022

Chcete umožnit zážitek z hraní oblíbených herních titulů? Klaďte důraz na kvalitní herní židli, která zajistí nejen pohodlí při hraní her. Je však důležité ji vybírat individuálně na základě svých vlastních potřeb a požadavků. Nejděte cestou toho, co mají třeba vaši sousedé nebo nejlepší přátelé. Jenže jak tu nejlepší herní židli pro sebe vybrat?

Herní vs kancelářské židle

Není židle jako židle, potvrdil by každý odborník na nábytek i vášnivý hráč, který u hraní herních titulů tráví nemalé množství času. Hlavní rozdíl mezi herními a kancelářskými židlemi je především v uzpůsobené ergonomii. Herní modely jsou výraznější svým vzhledem (a někomu mohou připomínat sedadla v závodních autech). Obvykle mají výraznější boční tvarování. Důvodem je snaha o napomáhání k udržení celkové stability.

Nepodceňujte výběr herní židle

Co však mají herní a kancelářské židle společné je, že se v nich velmi dlouho sedí. Při výběru bychom proto právě na to měli pamatovat a neměli bychom podceňovat jejich výběr či automaticky sahat po nejlevnější, i když svými vlastnostmi neodpovídá potřebám.

Záda při dlouhém sezení rapidně namáháme a tím, že si pořídíme skutečně kvalitní ergonomickou židli se můžeme vyhnout dlouhotrvající strnulé pozice, naopak svá záda velkou měrou podpořit.

Počítač s herní židlí
Počítač s herní židlí

Druhy herních židlí

Při zahájení výběru nejlepší herní židle zjistíte, že existuje několik druhů tohoto kusu nábytku, kdy každý se pyšní svými pozitivy. Aktuálně rozlišujeme:

  • herní židle,
  • herní křesla a
  • herní sedačky.

Zatímco tradiční herní židle podporují ergonomické sezení a obvykle se vyrábí s několika herními mechanikami, herní křesla jsou kvalitněji zpracovaná (zejména po stránce bočního tvarování) a zajišťují zdravé sezení. Poslední zmíněné, čili herní sedačky, mají velmi působivý design a v oblibě jsou hlavně u profesionálních, respektive vášnivých hráčů, jelikož umocňují zážitek z hraní závodních her.

Co sledujeme při výběru herní židle

Herní počítačová židle se při hraní stává naším parťákem, který zajišťuje komfort a maximální pohodlí. Abychom si však domů nepřinesli židli, která by nakonec nesplnila naše očekávání, při výběru zaměřte svou pozornost na několik vlastností, a to:

  • typ mechaniky,
  • nastavitelný opěrák a opěrky,
  • nosnost,
  • potahový materiál a
  • područky.

Typ mechaniky

Nejlepší herní židle pro děti nebo dospělé může být zpracována různě. Jednotlivé modely se liší obvykle třeba typem mechaniky. Zatímco herní židle Multilock se uzamykají a odemykají ve zhoupnuté poloze čili jsou vhodné hlavně pro jedince, kteří preferují sezení v záklonu.

Mechanika Tilt umožňuje snadné a rychlé přepínání mezi houpací a klasickou židlí a tradiční houpací mechanika jsou určeny spíše pro kratší sezení, jelikož zmiňované odemknutí či zamknutí sklonu neumožňuje (jinými slovy se dlouhou dobu sedí v jedné pozici).

Nastavitelný opěrák a opěrky

Herní židle musí být snadno nastavitelné, aby se přizpůsobily vždy a za všech okolností našim potřebám. Ergonomické vlastnosti jsou u tohoto typu křesel samozřejmostí, komfort však navýšíte tím, že si pořídíte model s nastavitelnými opěrkami a opěráky. Tím bude zajištěno zdravější sezení, protože se lépe okopíruje tvar vašich zad.

Opěráky by měly být hlavně výškově snadno nastavitelné a každý hráč by si měl před zapnutím oblíbeného herního titulu tuto část židle přizpůsobit.

Nosnost

Při výběru herní židle se informujte také o nosnosti. Ne, žádný kus nábytku nevydrží všechno, každý má své limit a u herních židlí tomu není jinak. Nosností se rozumí maximální váha jedince, který na židli usedne. Naštěstí nabídka na trhu zahrnuje nemalé množství možností čili si na své přijde každý, ať už je jeho aktuální váha jakákoliv. Dáte přednost herní židli o nosnosti 200 kg, nebo herní židli s nosností 150 kg?

Potahový materiál

Nejlepší herní židle musí být také snadno udržitelné. Nemluvíme o malé investici, proto je logické, že chcete z této investice těžit dlouhé roky. Aby vám židle skutečně vydržela, pečujte o ni. Když zvolíte snadno udržovatelný potahový materiál, bude péče o židli velmi snadná.

Aktuálně lze vybírat z kožených alternativ a textilních alternativ. Kůže jsou stylové, ovšem v létě se na ní budete velmi potit. Textilní jsou zase skvěle prodyšné, což se v zimě může jevit jako velká nevýhoda.

Područky

Aby byl zajištěn vysoký komfort při hraní oblíbených herních titulů, dívejte se také na područky daného modelu. V současné době rozeznáváme hned několik područek, a to stavitelné područky (které dovolují nastavení pouze do výšky), poté 2D-4D područky, kdy lze kromě výšky nastavovat i posun nahoru a dolů.

Co to znamená dynamické sezení?

Při výběru herní židle se můžete také setkat s pojmem „dynamické sezení”. O co se konkrétně jedná? Mluvíme o zdravém způsobu sezení, který je přesným opakem toho, že sedíme v jedné, neměnné až strnulé poloze. Při dynamickém sezení se mění naše poloha například tím, že se občas zhoupneme nebo jinak změníme úhel mezi sedákem a opěrákem, případně že nenamáháme tělo jednou polohou.

Nejlepší herní židle do 2 000

Trust GXT 705W Ryon Gaming Chair White

Mezi nejlevnější nejlepší herní židle do 2 000 patří regulérně model Trust GXT 705W Ryon Gaming Chair White, která je ze syntetické kůže se synchronní mechanickou i kvalitní bederní opěrkou. Má pevné područky i sedák s balančním prvky a celkovou otočnou konstrukcí. Uživatelé vyzdvihují hlavně její komfort i design.

Trust GXT 705W Ryon Gaming Chair White
Trust GXT 705W Ryon Gaming Chair White
PlusyMínusy
+ Cena– Nekvalitní součástky
+ Pevné opěrky a područky– Zpracování
+ Otočná konstrukce

Nejlepší herní židle do 3 000

HAWAJ Nürburg racing design

Herní křeslo HAWAJ Nürburg racing design ze syntetické kůže s houpací mechanikou a hlavovou opěrkou, zároveň s odklopnými područkami je také velmi oblíbeným modelem. Uživatelé si nemohou vynachválit hlavně vzhledovou stránku věci, vysoký komfort a celkovou kvalitu vyhotovení, která předčí mnohá očekávání.

HAWAJ Nürburg racing design - černo šedo bílé
HAWAJ Nürburg racing design – černo šedo bílé
PlusyMínusy
+ Cena– Menší míra pohodlí
+ Celková kvalita zpracování
+ Design

Nejlepší herní židle do 5 000

TRUST GXT 708 Resto Chair Black

Přejete si mít zajištěný dostatečně vysoký komfort, a zároveň chcete mít možnost nastavit si herní židli dle svých představ? Model TRUST GXT 708 Resto Chair Black patří mezi to nejlepší, co na trhu do 5 000 seženete. Má možnost sklopit opěrku, záda podporuje, což zapříčiňuje pohodlné sezení. Konstrukce jako taková je velmi bytelná, židle je dostatečně velká a snadno se instaluje.

TRUST GXT 708 Resto Chair Black
PlusyMínusy
+ Cena– Nic
+ Robustní konstrukce
+ Možnost nastavení opěrky
+ Snadná montáž

Nejlepší herní židle do 8 000

DXRACER Formula OH/FD01/NR

Nejste fanoušci koženého provedení herních židlí a raději dáváte přednost textilu? Nejlepší herní židle do 8 000 seženete snadno, textilního provedení je navíc DXRACER Formula OH/FD01/NR, která se navíc pyšní houpací mechanikou, kvalitní hlavovou opěrkou a pogumovanými kolečky. Uživatelé vyzdvihují zejména bytelnou konstrukci, vysokou míru pohodlí, krásný celkový design a fakt, že ani po delším sezení žádná část těla nebolí.

DXRACER Formula OH FD01 NR
DXRACER Formula OH FD01 NR
PlusyMínusy
+ Bytelná konstrukce– Cena
+ Kvalitní materiály– Max. výška 180 cm
+ Rozmanitá možnost nastavení
+ Snadná montáž

Nejlepší herní židle do 9 000

DXRACER Wide OH/WY103/N

U stejné značky zůstaneme, ovšem přesuneme se do vyšší cenové kategorie. Za nejlepší herní židli do 9 000 se označuje model DXRACER Wide OH/WY103/N, který je kvalitně zpracovaný. Zatímco konstrukce je velmi bytelná, polštáře a podsedáky velmi pohodlné. I přes robustní konstrukci je složení velmi snadné. Samozřejmostí je možnost nastavení židle i jedinečný, nadčasově moderní design. Je vhodná pro osoby do 190 cm a 150 kg.

DXRACER Wide OH WY0 N 150 kg a 190 cm
DXRACER Wide OH WY0 N 150 kg a 190 cm
PlusyMínusy
+ Kvalitní konstrukce– Cena
+ Vysoký komfort a pohodlí
+ Rozmanitá možnost nastavení
+ Snadná montáž
5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..