Jak vybrat čtvrtkruhový sprchový kout do panelákové koupelny

Sprchové kouty jsou vyráběny v různých šířkách, úpravách a hlavně v odlišných tvarech. Pokud plánujete zařizovat panelákovou koupelnu, ve které je málo místa a vše je potřeba dopředu promyslet do detailů, zaměřte se na sprchový kout ve tvaru čtvrtkruhu. Tento typ koutu vám zaručí nejen dostatek místa, ale vyplní i roh místnosti, který bývá zpravidla nevyužitý.

Dostupné rozměry

Nejmenší možná varianta čtvrtkruhového sprchového koutu je rozměr 80 x 80 cm. Díky této variantě sice získáte v koupelně dostatek místa na umístění dalších zařizovacích předmětů, ale ve skutečnosti pro vás sprchování nebude příliš pohodlné kvůli stísněnému vnitřnímu prostoru.

Pohodlnější a velmi oblíbenou variantou je rozměr 90 x 90 cm. Tato varianta čtvrtkruhu je dostatečná pro maximální pohodlí při mytí a vejde se většinou do každé panelákové koupelny.

Poslední možností, ve které najdete o něco více prostoru pro sprchování je rozměr 100 x 100 cm. Tento rozměr poskytne maximální možné pohodlí, ale na druhou stranu zabere více místa v koupelně.

Výběr skla

Čtvrtkruhové kouty jsou vyráběny buď s klasickým čirým sklem, nebo v různých úpravách jako je například sklo Durlux s malými kapkami, nebo s Cristal perly.

Při výběru čtvrtkruhu dbejte na to, aby bylo sklo bezpečnostní a mělo tloušťku alespoň 6 mm.

Pro snadnou údržbu je dobré vybírat sklo s antiplakovou úpravou, díky které voda po skle lépe steče.

Čtvrtkruhový sprchový kout v hnědé koupelně
Čtvrtkruhový sprchový kout

Otvírání dveří

U čtvrtkruhových koutů můžete vybírat celkem ze dvou otvírání dveří a to buď posuvné do strany, nebo dvoukřídlé s otvíráním ven.

Tip: U posuvných dveří do strany dbejte při výběru na to, aby se daly pojezdová spodní kolečka odklopit směrem dovnitř koutu spolu s dveřmi. Po odklopení dveří se vám bude kout lépe čistit a udržovat v dokonalé čistotě.

Čtvrtkruhový sprchový kout s dvoukřídlými dveřmi
Čtvrtkruhový sprchový kout s dvoukřídlými dveřmi

Montáž na vaničku nebo na dlažbu

V panelákové koupelně se zpravidla používají sprchové vaničky, které se položí na nožičky a následně buď obezdí, nebo přikryjí krycím panelem. Čtvrtkruh můžete usadit i přímo na dlažbu, ale tuto instalaci doporučujeme spíše pro rodinné domy kvůli instalaci sifonu hlouběji do podlahy. 

Čtvrtkruhová vanička
Čtvrtkruhová vanička

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..