Bydlení

Jak vybrat čtvrtkruhový sprchový kout do panelákové koupelny

Sprchové kouty jsou vyráběny v různých šířkách, úpravách a hlavně v odlišných tvarech. Pokud plánujete zařizovat panelákovou koupelnu, ve které je málo místa a vše je potřeba dopředu promyslet do detailů, zaměřte se na sprchový kout ve tvaru čtvrtkruhu. Tento typ koutu vám zaručí nejen dostatek místa, ale vyplní i roh místnosti, který bývá zpravidla nevyužitý.

Dostupné rozměry

Nejmenší možná varianta čtvrtkruhového sprchového koutu je rozměr 80 x 80 cm. Díky této variantě sice získáte v koupelně dostatek místa na umístění dalších zařizovacích předmětů, ale ve skutečnosti pro vás sprchování nebude příliš pohodlné kvůli stísněnému vnitřnímu prostoru.

Pohodlnější a velmi oblíbenou variantou je rozměr 90 x 90 cm. Tato varianta čtvrtkruhu je dostatečná pro maximální pohodlí při mytí a vejde se většinou do každé panelákové koupelny.

Poslední možností, ve které najdete o něco více prostoru pro sprchování je rozměr 100 x 100 cm. Tento rozměr poskytne maximální možné pohodlí, ale na druhou stranu zabere více místa v koupelně.

Výběr skla

Čtvrtkruhové kouty jsou vyráběny buď s klasickým čirým sklem, nebo v různých úpravách jako je například sklo Durlux s malými kapkami, nebo s Cristal perly.

Při výběru čtvrtkruhu dbejte na to, aby bylo sklo bezpečnostní a mělo tloušťku alespoň 6 mm.

Pro snadnou údržbu je dobré vybírat sklo s antiplakovou úpravou, díky které voda po skle lépe steče.

Čtvrtkruhový sprchový kout v hnědé koupelně
Čtvrtkruhový sprchový kout

Otvírání dveří

U čtvrtkruhových koutů můžete vybírat celkem ze dvou otvírání dveří a to buď posuvné do strany, nebo dvoukřídlé s otvíráním ven.

Tip: U posuvných dveří do strany dbejte při výběru na to, aby se daly pojezdová spodní kolečka odklopit směrem dovnitř koutu spolu s dveřmi. Po odklopení dveří se vám bude kout lépe čistit a udržovat v dokonalé čistotě.

Čtvrtkruhový sprchový kout s dvoukřídlými dveřmi
Čtvrtkruhový sprchový kout s dvoukřídlými dveřmi

Montáž na vaničku nebo na dlažbu

V panelákové koupelně se zpravidla používají sprchové vaničky, které se položí na nožičky a následně buď obezdí, nebo přikryjí krycím panelem. Čtvrtkruh můžete usadit i přímo na dlažbu, ale tuto instalaci doporučujeme spíše pro rodinné domy kvůli instalaci sifonu hlouběji do podlahy. 

Čtvrtkruhová vanička
Čtvrtkruhová vanička
5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..