Finance

Jak nakoupit akcie?

Jak postupovat, když chcete začít nakupovat akcie?

Pro začátečníky jsou vhodní brokeři

Začátečníkům v nakupování akcií výborně poslouží služby brokerů, čili firem, které zprostředkovávají nákup a prodej na burze podle vašich pokynů. Na burzu proto nemusíte jezdit osobně, ale můžete si pouze založit účet u některého z brokerů. Následně na tento účet převedete peníze, s kterými můžete začít obchodovat. Cesta k obchodování s akciemi je velice snadná: výběr brokera, registrace, stáhnutí software, vklad peněz, obchodování.

Mezi jednotlivými brokery se podmínky pro obchodování s akciemi různí. Někteří brokeři omezují obchodování jen na české akcie, mezinárodní akcie, komodity, kombinace apod.

Nákup akcii přes mobilní telefon

Vyzkoušejte demo účet

Jak ale poznat, jestli s akciemi umíte obchodovat? To nejlépe zjistíte pomocí demo účtu. Zde si můžete obchodování vyzkoušet ještě předtím, než do systému vložíte skutečné peníze. Jestli se vám nebude dařit, tak je nejlepší skončit ihned na začátku.

Nákup přes banku a další společnosti

Další možnost obchodu s akciemi je přes vaši banku, nebo společnost obchodující s cennými papíry. Zjistěte si, jestli jde u této instituce uzavřít smlouvu na internetu, protože nebudete muset zbytečně někam jezdit. Poté už jen zadáváte na internetu, telefonicky, nebo emailem příkaz k nákupu akcií. Při nákupu akcií musíte ještě upřesnit počet kusů, limitní cenu apod.

Sledování akcií

Obchodování s penězi

Vyberete si akcii a sledujete, jestli akcie klesá, nebo stoupá. Vše záleží na tom, v jaký okamžik jste do trhu s akciemi vstoupili. Akcie je nejvýhodnější nakupovat, když je kurz na minimální úrovni – těsně před dosažením dna. Nákup akcií v době silného růstu už může být pozdní. Silně rostoucí akcie má tendenci zase o něco spadnout. Kdy a jak budete akcie kupovat je na vás, třeba máte vlastní způsoby, jak zbohatnout na burze.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti v oblasti obchodu na našem Facebooku.

5/5 - (2 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..