Zdraví a fitness

Zůstaňte ve formě i během stresového období

Na naše cíle v oblasti zdraví a kondice má velký vliv naše emoční rozpoložení. Když nám život přinese obtížné situace, musíme se naučit najít svou rovnováhu a zůstat na své cestě. Základ je zůstat aktivní a najít rovnováhu. Podívejte se, jak na to!


Když přijde těžké období, máme tendenci upadnout do letargie a začít se litovat. To postupně vede k tomu, že přestaneme cvičit, hlídat si, co jíme a ztratíme zájem o sebe sama i o okolí. Přitom, by nám aktivní pohyb v mnohém prospěl! Stačí například obyčejná procházka a stres opadne.


Než se pustíte do svého antistresového plánu, položte si několik otázek, které vám pomohou udržet se na dobré cestě:

  • Jaký je váš mechanismus zvládání stresové nebo emoční situace?
  • Zajídáte stres, nebo naopak během stresu nejíte vůbec?
  • Sedíte v křesle nebo cvičíte, abyste svou zaměstnali svou mysl?

Jak se účinně zbavit stresu?

V reakcích na různé situace se může váš stres projevovat různě. Někdy sáhnete po sladkostech, jindy nejíte vůbec. Důležité je si uvědomit, že život nám přináší stresové situace, s kterými je potřeba se vypořádat. Právě způsob, jak se k nim postavíte, může hodně ovlivnit vaše zdraví, hmotnost i kondici.

Pokud nenajdete rovnováhu během těchto období, může to mít závažné důsledky pro vaše zdraví a pohodu.

Udělejte si seznam úkolů

Napsání seznamu úkolů je skvělý způsob, jak zajistit splnění všech vašich úkolů. Odškrtávání hotových položek vám dodá dobrý pocit z hotové práce. Navíc si budete jistí, že jste na nic nezapomněli, což vám dá pocit klidu.

Seznam úkolů
Naplánujte si jídlo

Plánování jídla předem zajistí, že nebudete přeskakovat jídlo nebo sahat po nezdravém jídle. Vložte do svého seznamu úkolů nakupování potravin a naplňte svůj seznam spoustou ovoce a zeleniny. Je nezbytné, aby vaše tělo získalo během stresových období správné palivo.


Naplánujte zábavné aktivity

Těšíte se na něco, co vám zvedne náladu? Může to být něco tak jednoduchého jako jóga nebo bowling s přáteli či rodinou. Vybočit na chvíli ze stereotypu vám pomůže změnit to, jak se cítíte.


Udělejte si čas na procházku

Ať už jste doma nebo v kanceláři, naplánujte si pravidelné přestávky na procházky. Nejen, že je to způsob, jak vyčistit svou mysl a nadýchat se čerstvého vzduchu, ale je to i perfektní způsob, jak se koncentrovat, když máte na mysli spoustu věcí.

Procházka na čerstvém vzduchu
Trávit aktivní čas s přáteli a rodinou

Trávit čas se svými blízkými během stresových období zabrání tomu, aby vaše mysl zabředla do problémů. Aktivní trávení času je mnohem lepší, než jen pasivní sezení, protože je menší příležitost začít pozobávat nebo přemýšlet o zbytečnostech. Trávení času s blízkými vám také poskytne emoční podporu, kterou potřebujete v těžkých dobách.


Vyvarujte se nezdravému občerstvení

Jíst sladká jídla vám poskytne dobrý pocit pouze dočasně. Cukr navíc ve vašem systému dočasně zvýší hladinu energie, ale vždy následuje pád. Lepší je proto vždy svačit zdravé potraviny bohaté na bílkoviny.


Pamatujte si, že vaše emocionální pohoda je stejně důležitá jako vaše fyzické zdraví. Tyto dvě věci jsou opravdu úzce propojeny, takže si uvědomujte své činy a snažte se chránit své zdraví fyzické i duševní.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Jeden myslel na “Zůstaňte ve formě i během stresového období

  • Já se zaručeně zbavím stresu při běhání 🙂 . Bydlíme na vesnici, takže chodím běhat do lesa a přes zimu běhám doma na pásu. Když jsem s běháním začínala, tak jsem se do toho musela nutit, ale teď, když už běhám přes rok, tak je to taková moje droga a jakmile jeden den vynechám, tak jsem z toho celá rozhozená 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..