Technologie

Repasované notebooky, levné řešení do každé kanceláře

Při životním cyklu současné elektroniky, jež je extrémně krátký, se v mnohých případech nákup nového zařízení nevyplatí. Pro koho mohou být řešením repasované notebooky a proč?

Odkud repasy pocházejí

Použité notebooky zpravidla pocházejí z velkých firem, pojišťoven, bank nebo jiných podobných institucí. Zde si prošly během doby, po kterou sloužily, pravidelným servisem. V okamžiku, kdy pak nazraje čas na kompletní obměnu technologického zázemí, přijde ke slovu firma, která tzv. repasy odkoupí.

Následně je zkontroluje, vyčistí a takto zrenovované přeprodává svým klientům. A to za zlomek původní ceny. Jedná se o zařízení z dílny renomovaných značek. Mezi repasovanými notebooky tak najdete často nejvyšší modely od značek Lenovo nebo Dell.

V době svého uvedení na trh se tyto přístroje daly pořídit za desítky tisíc. Krátkou dobou používání nijak přitom neztratily na svých kvalitách, a to zejména z hlediska použitých materiálů.

Lenovo detail

Výhody repasovaných notebooků

Vysoká kvalita zpracování je jedna z klíčových výhod repasů. Zpravidla navíc nebývají vyřazovány kvůli jakýmkoli technickým problémům, ale pouze z potřeby modernizace. Pokud potřebují drobnou opravu, projdou nejprve rukama techniků, jsou tím pádem stoprocentně funkční, než doputují k novému majiteli.

Dá se tedy s jistou nadsázkou říci, že použité zařízení dokonale prověřil čas. Zůstává mu, ale přirozeně zachována zkrácená záruční lhůta.

Výběr je poměrně bohatý. V rámci repasů je možno pořídit vysoce kompaktní notebook o úhlopříčce 13 palců, stejně jako seženete notebook o velikosti 17 palců. Už původní uplatnění však všechny modely víceméně stále předurčuje k využití do kanceláře. Od repasu nelze očekávat vysoký výkon vzhledem k použitému procesoru i grafické kartě.

Vyžadujete-li tak zařízení herní nebo notebook pro grafiky, který by měl zvládnout velmi náročné aplikace, vyplatí se vám spíše počkat na notebook v akci a vybírat v rámci nových modelů.

Herní notebook lenovo

Ušetřit se ale dá i v tomto segmentu, když sáhnete po notebooku bez OS. V takovém případě si nekoupíte standardní licenci Windows, ale později si nainstalujete alternativně zdarma Linux. Ten bude pro řadu uživatelů absolutně plnohodnotnou náhradou.

Počítat je nutno s drobnými kosmetickými vadami. Na šasi notebooku mohou být drobné vlasové škrábance a oděrky vzniklé běžným užíváním. Ty ale nemají žádný vliv na funkčnost notebooku. Repasované notebooky proto představují zaručeně nejlepší poměr ceny a výkonu.

Předváděcí notebooky

Druhým zdrojem velmi levných zařízení jsou pak tzv. předváděcí kusy. To jsou ty, které mohly například být krátkodobě vystaveny na prodejně. Případně se v této kategorii ocitají přístroje pocházející z nevyprodaných skladových zásob. I ty jdou poté do prodeje se slevou, mnohdy i velmi výraznou.

Pokud se chcete sami přesvědčit, že lze kvalitní notebook nakoupit i o 70 % levněji navštivte stránky www.incomputer.cz

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..