Sponzorováno

Čtyři tipy, jak ušetřit na rekonstrukci v době zdražování

V době zdražování a vysoké inflace se mnoho lidí obává pouštět do rekonstrukce. A není divu, firmy zdražují a přehodnocují cenové nabídky v podstatě ze dne na den, materiál není nebo je drahý, dodací doby jsou dlouhé. Jak se tedy pustit do rekonstrukce a nepřidělat si zbytečně vrásky? Poradíme Vám čtyři tipy, jak ušetřit.

Šikovný řemeslník místo firmy

Pokud děláte pouze menší rekonstrukci, místo toho abyste najímali celou stavební firmu, sežeňte si šikovné řemeslníky. Je sice náročnější koordinovat jejich práci, ale ve výsledku ušetříte na marži a vedení celého projektu, který by si firma naúčtovala navíc. Některé firmy si dokonce účtují poplatky za malé zakázky, nebo je odmítají úplně. V případě rekonstrukce větší části nebo dokonce celého bytu či domu, doporučujeme investici do projektu a architekta, který se v dlouhodobém horizontu určitě vyplatí.

Profesionální výpomoc při rekonstrukci

Co nemáte, to si půjčte

Pokud se do rekonstrukce pustíte a zjistíte, že je k ní potřeba pokročilá technika, nezoufejte. V dnešní době je naštěstí mnoho možností, jak si vybavení zajistit, aniž byste ho museli draze kupovat. Řešení vám navrhne například půjčovna lešení Boels, kde kromě samotného lešení nabízí k pronájmu mnoho další potřebné techniky od přívěsů, vysokozdvižných vozíků až po běžné nářadí. Půjčovna lešení Boels je spolehlivá firma, kde vám navíc ochotně poradí, jaké stroje přesně ke svému projektu potřebujete. Jedná se také o půjčovnu kvalitních stavebních strojů. 

Drobnosti zkuste svépomocí

Tady hodně záleží, jestli chcete rekonstrukci obětovat spíše čas, nebo peníze. Ale kdo se toho nebojí, může zkusit jednodušší části rekonstrukce udělat sám. Oškrábat stěny, rozložit starou podlahu, vymalovat, položit podlahu či dlaždice nebo zalištovat podlahu? Se správným vybavením po nastudování několika návodů na internetu to šikovné české ručičky určitě zvládnou. Navíc budete mít dobrý pocit, že jste se naučili něco nového a že jste si rekonstrukci částečně udělali sami. 

 

A kde vaše síly nestačí, tam nastoupí řemeslníci. Pokud nemají potřebné vybavení, vyřeší to opět půjčovna kvalitních stavebních strojů, které se stále více vyplatí pro školené řemeslníky zapůjčit, než najímat firmu, která si použití strojů stejně nechá zaplatit včetně marže a amortizace.

Materiál si kupte raději sami

Jaká je výhoda toho pořídit si materiál takzvaně na vlastní triko? Firmy mají sice k dispozici větší výběr, ale často zboží objednávají ze zahraničí, kde je nejen dražší, ale také hrozí, že na něj budete dlouho čekat. Vybírejte tedy z materiálů, které jsou běžně skladem ve větších hobby marketech. Budete tak mít vše pod kontrolou a i když to stojí více času a úsilí, po konzultaci s řemeslníkem se nestane, že byste šlápli vedle.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..