Sponzorováno

Co všechno musíte zvážit, než si pořídíte novou sedačku?

Sedačka je srdcem domova. Spojuje celou rodinu i přátele na jednom místě a vytváří přívětivou atmosféru. Při špatném výběru vám však může spíše ubližovat. Správnou sedačku definuje materiál čalounění, její velikost, provedení i další vlastnosti a funkce. Vybrat správnou sedačku zkrátka není jen tak. Proto jsme pro vás připravili článek, který vás výběrem sedací soupravy provede.

Rohová sedačka, dvojsedák nebo trojsedák?

Rohová sedačka v menším provedení lehce zapadne do menšího pokoje, ale hůře se s ní manipuluje. Dvojsedáky jsou moderní a komfortní a dobře vypadají ve společnosti trojsedáků a několika křesel. Existují také sedací soupravy ve tvaru písmene U, které se hodí do opravdu velikých pokojů.

Zvažte velikost pokoje

Pro malé pokoje se nehodí dělené sedací soupravy, které mají několik sedaček a křesel. Zabírají mnoho místa a v pokoji byste se necítili dobře. Totéž platí i pro mohutné rohové sedací soupravy. Do malých pokojů se nejlépe hodí dvojsedáky nebo trojsedáky. Díky nim si zařídíte útulný obývací pokoj, ve kterém se budete cítit příjemně. Příliš velký nábytek v malých prostorách působí stísněně.

Moderní obývací pokoj
Moderní obývací pokoj

Očekáváte něco navíc?

Pečlivě si rozmyslete, jakou další funkci bude váš gauč plnit. Máte totiž hned několik možností! Pokud u vás často přestávají přátelé nebo rodina, využijete rozkládací sedačku, ze které během pár chvil vytvoříte pohodlné dvoulůžko na přespání. Pokud naopak bojujete s prostorem ve svém domově, využijete sedačku s úložným prostorem, kam uschováte své věci. Pokud pořizujete novou pohovku svým prarodičům, zvažte výšku sedu. Standardní gauče mívají sed okolo 45 centimetr, což pro starší lidi může být velký problém. Naštěstí existují i pohovky s výškou sedu 52 centimetrů. Zaměřte se na ně.

Materiál rozhoduje o životnosti a ceně

Jestliže toužíte po kvalitní sedačce, která vám vydrží po mnoho let, pečlivě se zaměřte také materiál čalounění. Každý má svoje specifika, životnost, odolnost a také odpovídající cenu. V tomto případě skutečně platí, že dražší materiál vydrží nejvíc. Kůže je nesmrtelná, pokud ji nepolijete vodou. Koženka vydrží prakticky cokoli, kromě zvířecích drápků. Obyčejný textil zadržuje zvířecí srst, ale můžete ho vyčistit i vodou. Speciální textil proti zvířecím drápkům odpuzuje také vodu, má vysokou odolnost proti oděru a je prakticky nesmrtelný. A taky dražší.

Než si pořídíte novou sedačku, zvažte potřeby vaší domácnosti.

Ohodnoťte tento článek

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..