Sponzorováno

Tipy a triky: Jak zřídit úložné prostory ve vašem bytě

Znáte ten pocit, když se procházíte po bytě a neustále narážíte na věci, které nemají své místo? Vaše bydlení se nezvětšuje, ale počet předmětů ano. Mohli byste je samozřejmě vzít a vyhodit, ale co když se vám z nějakého důvodu nechce nebo je tu a tam využíváte? Nabízí se tedy druhé řešení v podobě zřízení úložných prostor, díky nimž poskytnete každé věci své místo a budete si moci užívat pořádek bez zbytečných lapačů prachu.

Vestavěné skříně do předsíně

Pořádek můžete začít udržovat, jakmile vstoupíte do bytu, zejména do předsíně. Na co je vlastně chodba? Slouží většinou jako jakýsi rozcestník, z něhož vedou cesty do dalších místností, ale další účely nemá. Udělejte z ní tedy praktickou část bytu. Nechte si k jejím stěnám zhotovit vestavěné skříně na míru, které poskytnou úkryt nejen botám, ale také kabátům, bundám, pracovnímu nářadí, úložným boxům na zimní doplňky a mnoha dalším věcem.

Součástí skříně může být i velké zrcadlo, čímž ušetříte část volné zdi, na kterou budete moci přidělat menší skříňku nebo police.

Regály na mnoho způsobů

Jedinečným a často využívaným prvkem v domácnosti, který vám pomůže s uschováním nejednoho předmětu, jsou regály do skladu. Jejich využití je rozmanité.

Můžete je umístit například do komory. Na ně pak už hravě uschováte krabice se sezónními věcmi, sklenice se zavařeninami, slavnostní servis pro zvláštní příležitosti, cestovní tašky nebo cyklistické helmy. Zátěže se nemusíte bát, protože taková police kovového regálu unese až 350 kg.

Velice hezky vypadají jako knihovna. Vzhledem k jejich akurátní hloubce nezaberou mnoho místa a díky rozličnému množství polic a nosnosti pojmou tolik knih, kolik zrovna potřebujete. Navíc je můžete hnát třeba až ke stropu. Vypadá to hezky a vy zase sečtěle.

V neposlední řadě najdou využití v kuchyni pro uložení sklenic, talířů, květin či jiných doplňků.

Regály jsou vyráběný z různých materiálů a jejich velikost si můžete vybrat přímo na míru.

Regál v domácnosti
Regál v domácnosti

Obsaďte vertikální prostor

Využijte vertikální prostor vašeho bytu. Jinými slovy volné stěny nabízí ideální místo pro police nebo háčky, popřípadě závěsné systémy. Takto snadno uskladníte časopisy, kuchyňské potřeby, oblečení, doplňky nebo knihy.

A nejde jen o místo na širokých stěnách. Využít můžete i prostor mezi dvěma okny nebo oknem a kolmou stěnou, kam zabudujete úzkou knihovnu či regál na květiny a drobné předměty.

Máte-li volný prostor mezi dvěma skříněmi, propojte je tyčí a vytvořte funkční kout na věšení kabátů či organizérů pro uschování nejrůznějších doplňků nebo prádla.

Organizéry a děliče na nepotřebné drobnosti

Povaluje se vám po bytě spousta drobností? Někde leží propiska, jinde klíče od auta, balíček papírových kapesníčků nebo obálka s došlou korespondencí? Využijte organizérů a děličů. Cenově se pohybují okolo pár stovek korun a jejich rozdílné velikosti a tvary najdou využití pro jakoukoli potřebu.

Dají se umístit do šuplíků pro uspořádání ponožek, spodního prádla, kuchyňských předmětů nebo dětských hraček a kreslících potřeb. Seženete ale také organizéry závěsné, které vám vytvoří poličky na oděvy, boty nebo jiné doplňky. A uplatnění najdou také v koupelně pro uložení kosmetiky, léků a hygienických potřeb.

Nábytek s úložným prostorem

Efektivní využití nabízí i multifunkční nábytek s úložnými prostory, které navíc nejsou vidět, takže do nich schováte téměř cokoli.

Do malého bytu lze v zájmu úspory místa pořídit sedačku, která vám přes den poslouží jako kvalitní sezení, ale v noci ji snadno přeměníte na pohodlnou postel. Navíc vám poskytne místo na peřiny či jiné lůžkoviny.

Úložný prostory nabízí i nejedna postel, ať už dětská nebo manželská. Do šuplíku pod ní schováte peřiny, ubrusy nebo pytle s vakuovaným sezónním oblečením. A v případě že vaše lůžko úložnými prostory nedisponuje, nahraďte je uzavíratelnými boxy, které seženete v různých velikostech a jejichž cena se pohybuje od 150 Kč výš.

Ohodnoťte tento článek

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..