MódaSponzorováno

Nejčastější módní chyby, kterých se muži dopouštějí – podívejte se, zda je znáte

Muži se často při vymýšlení outfitů dopouštějí různých módních přešlapů. Na následujících rádcích si tyto nedostatky představíme, abychom se jich příště lépe vyvarovali. Čtěte a inspirujte se s námi.

Míchání nesourodých barev, vzorů a motivů v jednom outfitu? Pánská specialita.

Velmi častý módní přešlap se týká míchání nevhodných odstínů barev v jednom outfitu. Pánové mnohdy nerozlišují ani jednotlivé barevné tóny. K vidění jsou tak v terénu často kreace typu pastelové kalhoty a fosforová košile. Když se projdete po ulici, určitě na něco obdobného narazíte. Pánové by si však měli zjistit něco málo o barvách a o tom, které barvy k sobě ladí. Modrá vynikne např. se zemitými odstíny, šedá zase s černou barvou. Trendy oblečení v zmíněných barvách najdete např. i u módní značky columbia.

Muž oblečený ve značkovém Columbia
Muž oblečený ve značkovém Columbia

Dobrou volbou jsou pak i černé a bílé oděvy. Černá a bílá jsou totiž univerzální barvy, které z módy nevychází. Muži je tak lehce sladí i s pestrobarevnými doplňky nebo s módními doplňky se vzory a s motivy. In budou letos ty květinové a zvířecí.

Když už jsme zmínili vzory a motivy, opět se tu dostáváme na tenký led. Muži mnohdy zvolí do outfitu vzorované oblečení i doplňky s motivy či s velkými potisky. Příliš vzorů a motivů v jednom outfitu však nepůsobí vůbec dobře. Naopak takový outfit působí nesourodě až chaoticky. Raději tedy kombinujte jednobarevné oděvy s vzorovanými doplňky a oblečení s motivy a se vzory s minimalistickými jednobarevnými doplňky. Díky zmíněnému pravidlu dosáhnete kýžené harmonie.

Jak muži nesprávně kombinují různé módní styly v jednom outfitu
Jak muži nesprávně kombinují různé módní styly v jednom outfitu

Jak muži nesprávně kombinují různé módní styly v jednom outfitu?

Za další faux pas můžeme považovat kombinaci různých módních stylů v rámci jednoho outfitu. Vypadá to např. tak, že si pánové oblečou společenské plátěné kalhoty a k nim přidají sportovní upnutý top nebo košili s krátkým rukávem. Zde si musíme připomenout, že na společenské události zkrátka krátký rukáv nepatří.

Reebok pánská i dámská kolekce
Reebok pánská i dámská kolekce

Nejlépe tedy uděláte, budete-li se řídit pravidlem, které říká, že sportovní oblečení patří k sportovním doplňkům a elegantní zase k těm elegantním. Pokud se v jednotlivých stylech příliš nevyznáte, můžete nakupovat oblečení a módní doplňky u jedné značky a to nejlépe z jedné kolekce. Ty už jsou totiž většinou předem sladěné a vy si tak nebudete muset lámat hlavu s tím, jak oděvy s doplňky sladit. Výrobce toto dilema vyřeší chytře za vás. Podívat se můžete např. na nabídku značky reebok. Ta má svoje kolekce vyšperkované do posledního malého detailu.

Jaké materiály oblečení muži nevhodně volí na sport?

A na závěr ještě jeden módní přešlap. Pánové často volí na běh či jinou náročnou aktivitu nevhodné sportovní oblečení, které není dostatečně prodyšné. Následkem toho se logicky potí a na těle jim zůstávají nevzhledná propocená místa a fleky. Občas se s tím setkáme i na pracovišti při výběru špatného materiálu společenské košile či elegantního trika.

Pánové by si však měli uvědomit, že oblečení by mělo být nejen módní, ale také kvalitní. Na trhu jsou k dostání oděvy z velmi kvalitních syntetických i z přírodních látek. Vybírat si je můžete i na oblíbeném e-shopu answear.cz. Na sport se hodí např. merino vlna či 100% bavlna. Tyto přírodní tkaniny odvedou vhodně pot od těla a zaručí vám vysokou míru komfortu za každé situace.

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..