Sponzorováno

Co obnáší servis tiskárny 

Zaseknutý papír představuje pouze jeden z mnoha problémů, které mohou při používání tiskárny nastat. Narazit můžete například na poškozený toner, nefunkční součástky nebo jinou mechanickou závadu, která není na první pohled viditelná. Abyste těmto poruchám předešli, provádějte pravidelný servis tiskárny. Co taková údržba obnáší a jak často ji provádět? 

Proč je důležité pravidelně servisovat? 

Pravidelná údržba tiskárny prodlužuje životnost zařízení a vy tak předcházíte možným závadám nebo poruchám. Pokud budete seřízení a čistění tiskárny provádět pravidelně, jednotlivé díly vám déle vydrží, a to zejména nejdražší součástka – tisková hlava. 

Díky pravidelnému čistění a správnému používání vám bude tiskárna sloužit řadu let. Zvýšíte nejenom její životnost, ale zlepšíte také kvalitu tisku a uspoříte náklady na případné opravy závad. 

Pravidelný servis tiskárny

Jak často provádět servis tiskárny? 

Optimální frekvence údržby závisí na tom, v jakém prostředí máte tiskárnu umístěnou a kolik toho vytiskne. S narůstajícím objemem tisku tak roste potřeba pravidelné údržby. Sami ale čistění vnitřních částí tiskárny raději neprovádějte a práci přenechejte minimálně jednou za rok autorizovanému servisu. Ten zajistí kontrolu a čistění za vás, a profesionálně. Výrobci tiskáren, jako jsou Canon, HP, Xerox a další spolupracují se servisními centry po celé České republice. Pokud tedy vlastníte například značku HP, obraťte se na servis HP tiskáren. 

Neodborným zásahem totiž můžete tiskárnu poškodit, a přijdete tak i o veškeré záruky. Čistěte maximálně ty části, ke kterým se dostanete bez nutnosti použití nářadí a demontáže krytů, a zbytek nechte na profesionálech. Odborný servis totiž zahrnuje kompletní demontáž a vyčistění všech součástí, což často umožní odhalit počínající problémy. Pokud by se tyto vady neřešily, mohly by dojít do fáze, kdy už bude na jejich opravu pozdě. 

Jak dlouho trvá servis tiskárny? 

Zatímco servis neboli profylaxe tiskárny, kterou máte doma, není až tak časově náročný, v případě těch kancelářských může trvat klidně tři hodiny. Technik za vámi zpravidla přijede a servis provede na místě, vy následně platíte za práci a náhradní díly, ale také za dopravu do místa určení. 

Co obnáší servis tiskárny? 

Preventivní servis zahrnuje podrobnou prohlídku tiskárny spojenou s důkladným čištěním, seřízením a kontrolou. Jeho cílem je zajistit spolehlivý provoz zařízení a dosažení kvalitního tisku. 

Servis tiskárny

Pravidelný servis tiskárny obnáší: 

  • Čistění vnitřních součástí tiskárny – čištění hlavy tiskárny a čištění trysek tiskárny, údržba fixační a obrazové jednotky, přenosové a laserové části, odstranění prachu uvnitř zařízení a očištění pojezdových koleček od prachu z papíru. 
  • Kontrola opotřebení dílů a seřízení stroje – pokud se projeví závada některého z dílu, technik navrhne řešení. 

U inkoustové tiskárny se čistí primárně část obsahující inkoustovou kazetu, u laserové tiskárny prochází údržbou optický válec. 

Pokud dojde během používání tiskárny k poruše, můžete využít běžný servis, ten zahrnuje: 

  • Odstranění závad – technik odstraní závady, které způsobilo opotřebování náhradních dílů. 
  • Kontrola a seřízení stroje – technik stroj zkontroluje a seřídí stejně jako u pravidelného servisu. 

 

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..