Sponzorováno

Přivítejte jaro pohybem: Od pěších túr po geocaching

Jaro už je v plném proudu, slunce nabralo na síle a do nás se vlévá po dlouhé zimě ta vytoužená jarní energie. S tímto ročním obdobím se pojí mnoho aktivit, tak si je pojďme užít!

Jak jinak než v přírodě!

Krásy naší země můžeme částečně obdivovat v některých městech, kde máme šanci narazit na část přírody v krásně zelených parcích a jiných přírodních památkách. Na výběr máme také ale mnohem zajímavější variantu, a to vyrazit za přírodou někam mimo hustě obydlené části naší planety, kde si ji budeme moct užít naplno.

Dechberoucími přírodními panoramaty se můžeme kochat při pěší turistice, kdy nám pomalejší tempo umožňuje vychutnat si je, co to jen jde. Akčnější dobrodruzi s sebou na výlet mohou přibrat jízdní kolo. Ale ani milovníci adrenalinu nepřijdou zkrátka. Ti mohou vyrazit například na vodu. Tím se jim naskytne pohled na přírodu z úplně jiného úhlu!

Jedním ze zajímavých jarních dní je Dne Země, ke kterému se pořádá spoustu veřejných akcí. Lidé spojují své síly a pouštějí se do veřejných úklidů, aby pomohli Zemi od znečištění. Pořádány jsou i akce na ochranu a obnovu oblastí, jako jsou výsadby stromů nebo obnovování mokřadů. Narazit můžete také na nejrůznější semináře a workshopy, které mají za cíl šířit povědomí o environmentálních problémech a s nimi souvisejících tématech, například o klimatické změně, odpadovém hospodářství nebo udržitelné energetice.

Den země

Oblíbené jsou také kulturní akce pořádané městy, jako jsou koncerty, filmové projekce, výstavy nebo divadelní představení. Jejich cílem je oslovit širší veřejnost, a podnítit tak diskuze o otázkách životního prostředí.

Vyzkoušejte geocaching

Všechny výše zmíněné aktivity mají něco společného, a to že se v jejich rámci můžete ještě mimo přírodě a fyzické aktivitě věnovat geocachingu. Geocaching je outdoorová aktivita, která spočívá v hledání skrytých kešek pomocí GPS souřadnic. Kešky mají většinou podobu malé nepromokavé krabičky, uvnitř níž se nachází záznamová kniha (“logbook”), kam se nálezci zapíší, a také předměty na výměnu (“swag”).

Hledání kešek

Geocaching může posloužit jako zábavná forma zpříjemnění vašeho času stráveného v přírodě. Tak neváhejte a podívejte se, jaké kešky se nacházejí ve vašem okolí!

Každý geocacher by se však neměl zapomenout na dostatek tekutin a dobrou svačinu, protože hledání občas může být náročné.

Pokud chcete oslavy jara zvednout ještě na vyšší úroveň, můžete si na vaše dobrodružství pořídit například tričko na geocaching nebo mikinu s horami.

A ať už se rozhodnete strávit jarní dny jakýmkoliv způsobem, nezapomínejte při vašem výletu se snažte přírodu neničit, aby nás mohla nepoškozená těšit ještě dlouho!

5/5 - (1 Hodnocení)

Monade.cz

Jsme internetový magazín Monade. Publikujeme rady, tipy, novinky, srovnání, testy, recenze aj. Náš tým je složen z mladých lidí. Píšeme o různých tématech, podle toho, o co se daný redaktor právě zajímá. Všechny informace jsou ověřeny a podloženy skutečnými daty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..